Fenerbahçe Doğuş – Real Madrid Maçı Son Topa Kaldı…

329
Fenerbahçe Doğuş - Real Madrid Maçı Son Topa Kaldı...
Fenerbahçe Doğuş - Real Madrid Maçı Son Topa Kaldı...

Turkish Airlines Euroleague’in 15. hafta mücadelesinde son şampiyon Fenerbahçe Doğuş, Real Madrid’i ağırladı. Ligi ilk 4 sırada bitirip play-off’larda saha avantajını almak isteyen 2 ekipten Fenerbahçe Doğuş 15. haftaya girilirken 9-5 ile 4. sırada, İspanyol ekip ise 8-6 ile 6. sırada yer alıyordu.

Sloukas, Nunnally, Wanamaker, Melli ve Thompson ilk 5’i ile başlayan temsilcimiz; Nunnaly, Sloukas, Wanamaker ve Thompson’ın basketleriyle 13-6’lük bir üstünlük sağladı ve televizyon molasına bu skor ile gidildi. Mola dönüşü etkili oyununu sürdüren Fenerbahçe Doğuş, farkı 11 sayıya kadar çıkardığı (17-6) ilk periyodu 17-10’luk skor ile üstün tamamladı.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

İkinci periyot Jaycee Carroll’un 3 sayılık basketiyle başladı ve Ali Muhammed, Carroll’un 3’lüğüne 2 üçlük basket ile cevap verdi (25-16). Hızlı hücumlarla sayı bulmaya çalışan Sarı-lacivertliler rakibine zor anlar yaşattı ve bunlardan birinde 2. kez celtilmenlik dışı faul yapan Walter Tavares oyundan atıldı. Periyodunun 2. bölümünde Real Madrid farkı azaltmayı başardı ve periyodun bitmesine 01:25 kala beraberliği yakaladı (32-32); konuk ekip devreyi de 37-36‘lık skor ile önde tamamlamayı başardı.

3. çeyrek karşılıklı basketler başladı. Fenerbahçe’de Thompson yüksek posttan bulduğu sayılarla ve Real Madrid’den Thompkins pota altından bulduğu sayılarla ilk 5 dakika 46-46’lık beraberlikle geçildi. Fenerbahçe Doğuş, Luigi Datome’nin sayılarıyla farkı açmak isterken Luca Doncic’in etkili oyunu buna izin vermedi. Çeyreğin bitiminde Luca Doncic’in kaydettiği 2 serbest atış ile Real Madrid, 3. çeyreği 62-61 önde kapattı.

Son periyotta da çekişme devam etti. Felipe Reyes’in sayılarına Wanamaker ve Thompson cevap verdi. Üstünlüğün birkaç kez değiştiği ilk 5 dakikada fark hep 1 hücum olarak kaldı ve maçın bitmesine 4:29 kala televizyon molasına gidildi (FB 70-71 Real Madrid). Luca Doncic’in serbest atışlarıyla Real Madrid farkı 4’e çıkarsa da (76-72 2:39), 02:24 kala gelen Datome’nin 3’lüğü farkı yeniden 1’e indirdi (75-76). Jan Vesely’nin faul çalındıktan sonra yaptığı müdahaleye centilmenlik dışı faul çalınınca Luka Doncic 4 serbest atış kullandı ve farkı 2:02 kala 4’e çıkardı (75-79). Melli 54 saniye farkı yeniden 2’ye indirdi. Savunmasını sertleştiren Fenerbahçe 2 pozisyon sayı yemeyince son hücumunu kullanma hakkını kazandı (77-79). Maçın bitmesine 6.8 saniye kala moladan dönen Fenerbahçe, topu oyuna soktu; son saniyede boş şut imkanını da bulan Wanamaker şutu kullandı ama son isabeti bulamayınca Real Madrid, haftanın maçını 79-77 kazandı.

Fenerbahçe Doğuş’ta Brad Wanamaker ve Real Madrid’de Luka Doncic 20’şer sayıyla oynadı.

Maçın son hücumu:

#Fenerbahçe – #RealMadrid maçının son hücumu! #Euroleague

NBA Followers (@nbafollowers0)'in paylaştığı bir gönderi ()

Maçın özeti:

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here