Fenerbahçe, Doğuş Grubu Birlikteliği Sona Erdi

447
Fenerbahçe Doğuş
Fenerbahçe, Doğuş Grubu Birlikteliği Sona Erdi

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı, Doğuş Grubu iş birlikteliği bugünden itibaren sona ermiş oldu.

Anadolu Efes Stüdyo +1Anadolu Efes Stüdyo +1

Doğuş grubu geçtiğimiz sezon Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımına 11 M Euro’luk sponsorluk desteğinde bulundu.

Bu iş birlikteliğinin bitme sebebi Doğuş Grubunun mali yapısının kötüye gitmesi. Doğuş grubu mali yapısının kötüye gitmesinden dolayı devletten borç taksitlendirme istediler. Doğuş Grubun mali durumları bu haldeyken bu birlikteliğin devam etmesi beklenemezdi. Böylece Doğuş Grubu ve Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı iş birlikteliği sadece 1 yıl sürmüş oldu.

Fenerbahçe’den Resmi Açıklama:

Erkek Basketbol Takımımız, Doğuş Grubu’yla yapılan sponsorluk anlaşmasının ardından 2017-2018 sezonunda “Fenerbahçe Doğuş” adıyla yola çıkmış ve bu güçlü birliktelik beraberinde, daha önce şampiyonluk yaşadığımız Avrupa’nın en büyük kupası olan EuroLeague’de birlikte bir kez daha final oynama sevincini ve Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ile Cumhurbaşkanlığı Kupası şampiyonluklarının kazanılmasını getirmiştir.

Geride bıraktığımız bu başarılı sezonun ardından, Doğuş Grubu’yla Erkek Basketbol Takımımız arasındaki isim sponsorluğu anlaşmamız sona ermiştir.

Bu süreçte Doğuş Grubu ile takımımız arasında, hem sportif başarı hem de iletişim anlamında örnek teşkil edecek bir birliktelik ortaya çıkmıştır.

Takımımıza yapmış oldukları katkılardan dolayı, başta Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ferit Şahenk olmak üzere tüm Doğuş Grubu Ailesi’ne en içten teşekkürlerimizi sunarız.

Belirtmek isteriz ki; Fenerbahçemiz yoluna her zaman olduğu gibi Büyük Fenerbahçe Taraftarı’nın da desteğini arkasına alarak, güçlü teknik kadrosu ve oyuncu grubuyla, mücadele edeceği tüm kulvarlarda şampiyonluk hedefleyecek şekilde devam edecektir.

Kamuoyunun bilgilerine sunarız.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here