Fenerbahçe Beko’nun Zirve Aşkı Devam Ediyor

536

Turkish Airlines Euroleague 20. Hafta maçında, Istanbul Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda Fenerbahçe Beko, maçın başından sonuna kadar önde götürdüğü maçı,özellikle Bobby Dixon ve eski Olympiacoslu Eric Green’in harika oyunuyla 90-75 kazandı. Bu sonuçla Sarı Lacivertli ekibimiz, Euroleague’in zirvesindeki yerini korudu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Maçtan Notlar:

Maç Papanikolaou’nun üçlüğü ile başladı. Fenerbahçe’nin ilk sayıları da eski bir Olympiakos oyuncusu olan Eric Green’in elinden geldi. Nikola Kalinic vurduğu smaçla Fenerbahçe’yi öne geçirdi. Papanikolaou’nun üçlük isabetine Bobby’nin gözyaşı damlası ile karşılık verdik. Spanoulis ikinci top kaybında sportmenlik dışı faul yaptı. Ahmet Düverioğlu’nun smacıyla farkı 4’e çıkarttık. Maça çok iyi başlayan Green, bir de üçlük buldu ve farkı 9’a çıkarttık. Milutinov çok güzel bir smaçla farkı 6’ya indirdi. Oldukça agresif savunma gösteren iki takım, buna bağlı olarak çok fazla top kaybı yapmaya başladı. Guduric’in turnikesiyle farkı tekrar 9’a çıkarttık. Son hücumda Vesely’nin bire birinden sayı çıkartamayan Sarı-Lacivertliler, ilk çeyreği 6 sayı farkla önde kapattı.(21-15)

İkinci çeyrek Timma ve Sloukas’ın karşılıklı üçlükleriyle başladı. İkinci çeyreğe ritimle giren Timma, bir üçlük isabeti daha buldu. Farkı ikiye indiren Olympiacos, Leday’in turnikesi ile beraberliği sağladı. Vesely ve Datome’nin sayılarıyla tekrar üstünlüğü ele alan Fenerbahçe Beko, bunlara Bobby Dixon’ın inanılmaz performansını ekleyince farkı bir anda 11’e çıkarttı. Savunmada da agresifliğini sürdüren ekibimiz, hücumda da Datome ile bulduğu basket ile farkı arttırdı. Son hücumdan Spanoulis ile yararlanamayan Yunan temsilcisi, ilk yarıyı 12 sayı geride kapattı.(40-28)

İkinci yarı, Strelnieks’in sayılmayan basketi ile başladı. Hücum ribaundunu alan Ahmet, pozisyonu smaçla bitirdi ve farkı 14’e çıkarttı. Harika bir savunma yapan Fenerbahçe, Olympiakos’a 14.top kaybını yaptırdı. İkili oyunla bir basket daha bulan Ahmet, David Blatt’a molayı aldırdı. Moladan da sayısız dönen Olympiacos, savunmada da Ahmet Düverioğlu’nnu durduramadı. Yunan ekibi ikinci yarıda ilk sayılarını Mulitinov’un basket faulü ile buldu. Kalinic’in üçlüğüne Axel Toupane ile karşılık verdiler. Vesely’nin harika basket faulü ile temposuz giden maça biraz tempo geldi. Spanoulis önce 9 metreden çaresizce şut salladı ardından da hücumda top kaybetti. Eric Green’in üç serbest atış isabetine, Timma ile karşılık geldi. Eski takımına karşı harika oynayan Green, bir üçlük daha yolladı. 15.top kaybını yapan Olympiacos, savunmada da çok etkisiz. Bir üçlük de Sloukas’tan geldi ve fark 21’e çıktı. Üçlük yarışmasında dönen maçta, Axel Toupane’ın üçlüğüne, maçın en iyisi Eric Green’den karşılık geldi. Spanoulis uzun süre sonra basket attı ve farkı 17’ye düşürdü. Son hücumda gelen basket faul ile farkı 14’e düşürdüler ve üçüncü çeyrek bununla noktalandı.(68-54)

Son çeyreğe Sloukas’ın turnikesi ile başladık. Timma’nın üçlüğü ile karşılık verdiler. Papanikolaou’nun serbest atış isabetleriyle fark 13’e indi. Timma’nın smacıyla fark 11’e kadar indi. 6:40 kala Vesely 5 faul ile oyun dışı kaldı ve Olympiacos yavaş yavaş maça ortak olmaya başladı. Leday farkı tek hanelere kadar düşürdü. Guduric attığı üçlükle derin bir nefes aldırdı. Bobby Dixon harika oynadı ve orta mesafe isabetini buldu. Nikola Kalinic önce içeriye penetre ederek basketi buldu ardından da üçlüğü yolladı. Eric Green harika bir maç çıkarttı harika! Bir üçlük isabeti daha buldu. Spanoulis ile Bobby Dixon’ın tatlı sert rekabeti, maçın son anlarında da yüzümüzü güldürdü. Maçın sonunda da Sloukas’a üç sayı esnasında faul yapılması ile bulunan üç serbest atış isabeti ile Fenerbahçe maçı 90-75 kazandı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here