Euroleague’deki Tüm İhtimalleri Bilmeden Son Hafta Maçlarını İzlemeyin

12436
Euroleague'deki Tüm İhtimaller 2019
Euroleague'deki Tüm İhtimaller 2019

Her sene olduğu gibi bu sene de, Euroleague’in son haftasından önce takımların ikili, üçlü, dörtlü, beşli ve altılı averaj hesaplamalarını yaptım ve tek tek tüm ihtimalleri inceledim.

Son haftada oluşabilecek 64 farklı ihtimal var ve bu ihtimallere göre sıralamalar oluşacak, play-off eşleşmeleri belli olacak. Bildiğiniz gibi Euroleague play-off’larında eşleşmeler
1-8
2-7
3-6
4-5 şeklinde oluyor.

Fenerbahçe Beko’nun rakibi ligi 8. sırada bitiren takım olacak.

Euroleague’deki Tüm İhtimaller

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Tabloyu maç günlerine ve maç saatlerine göre hazırladım. Böylece maçlar sırasıyla bittikçe tabloyu daha kolay takip edebilirsiniz.

İşte 64 senaryoya göre ihtimaller.

Euroleague'deki Tüm İhtimaller
Euroleague’deki Tüm İhtimaller

Fenerbahçe Beko, CSKA, Real Madrid, Anadolu Efes ve Barcelona play-off’lara kalmayı garantiledi ve puan durumundaki yerleri de kesinleşti. Şimdi diğer takımları inceleyelim.

6- Baskonia : Baskonia, CSKA’yı yenerse diğer hiçbir maçın sonucuna bakmadan ligi 6. sırada bitirecek ve 3. sıradaki Real Madrid ile eşleşecek.

Baskonia, CSKA’ya yenilirse play-off’lara kalamaması için sadece 2 ihtimal var. Bu ihtimaller Panathinaikos maçından bağımsız olarak 17. ve 25. ihtimaller; yani Milano-Real Madrid- Fenerbahçe Beko ve Olympiacos galibiyetleri.

7- Panathinaikos: Yunan temsilcisi kendi maçını kazanırsa ligi 6. (Baskonia kaybederse) ya da 7. sırada (Baskonia kazanırsa) bitiriyor.

Panathinaikos’un evinde Buducnost’a yenilmesi durumda eğer Zalgiris Kaunas ve Olympiacos kazanır ise Panathinaikos play-off dışında kalıyor.

8- Zalgiris Kaunas: Zalgiris Kaunas’ın gözü Anadolu Efes – Milano maçında olacak. Çünkü Anadolu Efes kazanırsa, Zalgiris Kaunas başka hiçbir maçın sonucuna bakmadan kendi maçını kazanırsa play-off’lara kalmayı garantiliyor.

Anadolu Efes’in yenilmesi durumunda, Zalgiris Kaunas da yenilirse Litvanya temsilciyi play-off şansını kaybetmiş oluyor.

9- Armani Milano: Son hafta İstanbul’da Anadolu Efes ile oynayacak Milano’nun bu maçı kazanmaktan başka çaresi yok ama kazanmak tek başına da yeterli olmayabilir.

10- Maccabi: Maccabi de tıpkı Milano gibi kazanmak zorunda olan takımlardan biri. İstanbul’da Fenerbahçe’yi yenmek zorunda olan Maccabi, diğer maçların sonuçlarının da kendi lehine sonuçlanmasını bekleyecek.

11- Olympiacos: 29. haftada evinde Zalgiris Kaunas’a yenilen Olympiacos, play-off umutlarını devam ettirmek için önce Perşembe günü Anadolu Efes’in Milano’yu yenmesini bekleyecek. Eğer Anadolu Efes kaybederse Olympiacos’un hiçbir şansı kalmayacak. Anadolu Efes yenerse, Olympiacos son hafta evinde Darüşşafaka Tekfen’i yenmek zorunda ama bu yeterli olmayabilir.

Turgay Doğan

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here