Euroleague’deki Tüm İhtimaller ve Rakiplerimiz | 2021

2432
Euroleague'deki Tüm İhtimaller 2021

Excel dosyamıza tüm sonuçları işledik ve tek tek tüm ihtimalleri hesapladık.

Evet her sene olduğu gibi bu sene de Euroleague’in son haftası öncesinde Euroleague’deki tüm ihtimalleri ve maç sonuçlarına göre eşleşmeleri inceleyeceğiz.

Son hafta maçları 8-9 Nisan 2021 tarihlerinde oynanacak ama ertelenen Zenit – Panathinaikos maçı 12 Nisan’da ve CSKA – Panathinaikos maçı da 14 Nisan’da oynanacak.

Euroleague’deki Tüm Olasılıklar

Son hafta maç sonuçlarına göre Euroleague’de hangi takımların play-off’a kalacağını ve eşleşmelerin nasıl olacağını tüm ihtimalleri hesap ederek tabloya dökmeden önce puan durumunu ve kalan maçları bir görelim.

İlk 3 Sıra İçin İhtimaller

Anadolu Efes için ihtimaller

Barcelona sezonu lider bitirmeyi garantiledi. 2. ve 3. sırayı, CSKA Moskova ile Anadolu Efes paylaşacak. Erteleme maçı ile beraber CSKA Moskova’nın 2 maçı kaldı ve bu maçlardan birini kazanırsa 2. sırayı alacak. Anadolu Efes’in 2. sırada bitirmesi için, Milan’ı yenmesi ve CSKA’nın da 2 maçını da kaybetmesi gerekiyor.

CSKA’nın iddiasız 2 takım ile oynayacağını düşünürsek, 2. sıra için çok daha avantajlı.

4. Kim Olacak ve Eşleşmeler Nasıl Olacak

Euroleague Senaryoları

İlk 3 sıra belli oldu ama 4. sıra, hangi takımların play-off’lara kalacağı ve eşleşmelerin nasıl olacağı henüz belli değil. İşte Euroleague’deki tüm ihtimaller:

Önce sağ tarafta puan durumuna ve kalan maçlara bakalım.

Euroleague puan durumunda play-off’a kalmayı garantileyen takımları yeşil ile, play-off iddiası olmayan takımları da turuncu renkle boyadım.

Puan durumunda beyaz renkli takımlar ise henüz play-off’lara kalmayı garantilemedi veya play-off şanslarını devam ettiriyor.

Aşağıdaki tablonun nasıl okunduğunu da hızlıca hatırlayalım:

  1. ihtimal >> FB, Zenit, Milan, Barça, Zenit kazanırsa >> 4. Milan, 5. FB, 6. Zenit, 7. Münih oluyor.
Fenerbahçe Euroleague İhtimaller

Fenerbahçe İlk 4’e Nasıl Girer?

Fenerbahçe’nin ilk 4’e girmesi için Armani Milan’ı puan farkıyla geçmesi gerekiyor. Çünkü Milano olası bir ikili ve üçlü averajda Fenerbahçe’ye karşı üstün durumda.

Milano son hafta evinde Anadolu Efes’i ağırlayacak. Bu maçı Anadolu Efes kazanırsa ve Fenerbahçe de Real Madrid’i yenerse, Fenerbahçe Milano’yu geçecek ve ligi 4. sırada bitirecek. Fenerbahçe’nin Bayern Münih’e karşı ikili averaj üstünlüğü de bulunuyor.

Fenerbahçe ligi 4. sırada bitirirse, rakibi Armani Milan ya da Bayern Münih olacak.

Madrid Maçı Fenerbahçe İçin Neden Çok Önemli?

Madrid maçı Fenerbahçe Beko için gerçekten çok önemli. Çünkü Fenerbahçe Beko bu maçı kazanırsa ilk 5’e girmeyi garantilemiş olacak ve rakibi Armani Milano ya da Bayern Münih olacak. Fenerbahçe son maçta Real Madrid’i yenerse ve Zenit de kalan 2 maçını kazanırsa Real Madrid play-off’lara da kalamayacak.

Fenerbahçe Kaybederse Kaçıncı Olur?

Fenerbahçe Beko, son hafta oynayacağı Real Madrid maçını kaybederse 4. veya 5. olma şansı kalmıyor; 6. ya da 7. olabilir. Fenerbahçe’nin 8. olma ihtimali de yok.

Fenerbahçe, 6. olursa büyük bir ihtimalle Anadolu Efes ile eşleşecek; 7. olursa ise büyük ihtimalle CSKA ile eşleşecek.

Play-off’lara Hangi Takım Kalacak, Anadolu Efes’in Rakibi Kim Olacak?

Daha kolay takip edebilmek için tabloyu parça parça hazırlamak istedim.

Real Madrid ve Zenit’in 20 galibiyete ulaşma ihtimalleri var. Onları yukarıda göstermiştim. Madrid veya Zenit takımlarından biri 20 galibiyete ulaşırsa yukarıdaki tabloya bakıyoruz ve kalan boşlukları aşağıda tablodaki sıralamaya göre dolduruyoruz.

Şimdi play-off’u garantilememiş takımların 19 galibiyette kaldığı senaryoları da inceleyelim ve Anadolu Efes’in hangi sonuçlara göre kimle eşleşeceğini görelim.

Euroleague play-off’lara kim kalacak?

Valencia – Baskonia maçını kazanan takım play-off’lara kalmayı garantileyecek.

İçeriğin de görsel tablonun da izinsiz kullanılması yasaktır.

Turgay Doğan


NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz