Ergin Ataman İtalyan Takımını Satın Aldı!

2306

Hürriyet’in bugün yaptığı habere göre Ergin Ataman ve Türk bir yatırımcı grubu, İtalya İkinci Basketbol Ligi’nde mücadele eden Reale Mutua Torino Basket’i satın aldı!

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Ataman önümüzdeki sezonda takımın İtalya Birinci Basketbol Ligi’ne (Serie A) yükselmesi halinde kulübün tüm hisselerini satın alacaklarını kaydetti.

Anadolu Efes Başantrenörü Ataman ayrıca takımın mevcut teknik ekibini başarılı bulunduğu ve aynı ekibin önümüzdeki sezon görevine devam edeceğini ifade etti.

Ataman’ın genel açıklamaları şu şekilde:

“İki üst düzey ortağım bulunuyor. Bunlardan biri, Türkiye’nin en büyük Spor Menajerlik şirketi. Ortaklarımız arasında önemli bir üçüncü isim daha olacak. Anadolu Efes‘in koçu olarak görevimi sürdüreceğim. Torino Basket, Serie A’ya yükselirse tamamını satın alacağız.”

Ortaklardan birisinin Arda Turan olduğu iddia edilmişti!

Ergin Ataman’ın ”Ortaklarımız arasında önemli bir üçüncü isim daha olacak” açıklamasının ardından İtalyan gazeteci Emiliano Carchia yaptığı haberde o kişinin Arda Turan olduğunu iddia etti. Bu haber basına flaş bir şekilde düşmüştü fakat Fanatik’e konuşan Ergin Ataman haberin çıkmasının ardından bu konuyu yalanladı. Basket Torino’nun alınma projesini doğrulayan Ataman, Arda Turan ile olan iyi ilişkilerine rağmen kendisinin bu projenin bir ortağı olmadığını belirtti.

Yaptığı açıklamada Ataman, “Arda Turan, çok sevdiğim bir sporcu kardeşimdir. Fakat bu Torino kulübünün alınma projesinde kendisi yer almamaktadır” ifadelerini kullandı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here