Ergin Ataman Anadolu Efes Gündemini Değerlendirdi

587
Anadolu Efes
Ergin Ataman Anadolu Efes Gündemini Değerlendirdi

Yeni sezona iyi bir başlangıç yapan Anadolu Efes’in Başantrenörü Ergin Ataman, A Spor’a önemli açıklamalarda bulundu.

Anadolu Efes Stüdyo +1Anadolu Efes Stüdyo +1

Erin Ataman verdiği demeçte; “Anadolu Efes yıllarca Avrupa basketbolunda hep ekol olmuş bir kulüp. Hepimizin beklentisi yüksek. Benim kurduğum takımlarda beklentilerim hep yüksek oluyor ama kulübün de beklentileri yüksek. Anadolu Efes yıllarca Avrupa basketbolun da hep bir ekol olmuş bir kulüp. Onun için de son birkaç yıldaki görüntü özellikle geçen yıl ki görüntüyü silmek ve heyecan yaratmak için iyi bir transfer dönemi geçirdik ve iyi bir kadro kuruduk.

Anadolu Efes’in bir gerçeği var. Anadolu Efes 3 büyükler gibi bir taraftar kitlesine sahip bir camia takımı değil. Onun içinde özellike Türkiye liginde bizim çok fazla bir taraftarız yok. Yıllarca Anadolu Efes Türk basketbolunun lokomotifi olarak ön plana çıktı. Hem Avrupa’da kazandığı maçlar, başarılar, hem de gerek Avrupa gerek NBA’e yolladığı oyuncular Türk milli takımına kazandırdığı büyük yetenekler. Türk spor severlerin Anadolu Efes’e ciddi bir sempatisi var ve Avrupa’da büyük bir saygınlığı var. Onun için Avrupa bizim için önemli. Ha Türkiye ligi sonuçta play-off’larda belli oluyor. Tabii ki orada da hedefimiz bu sene şampiyonluk olacak ama ona sonra bakacağız. Ama Euroleague’de hedefimiz 30 maçın sonunda play-ff oynamak istiyoruz. Play-Off oynadığınız da artık final-four’a aday takımlardan biri haline geliyorsunuz. Ama adım adım şu anki hedefimiz play-off’u oynamak.

NBA’de de takımlar haftada 4-5 maç yapıyorlar ama NBA’de çok farklı ortamlar var. Takımlar maçını oynuyor akşam özel uçağına biniyor ve o uçaklan oynayacağı şehre gidiyor, dinleniyor sabah antrenmanını yapıyor akşam tekrar maç oynuyor ve tekrar uçağına atlayıp gidiyor.

Bizim bu sene yaklaşık olarak 10 milyon dolar bir bütçemiz oluştu. Yönetim çok ciddi bir fedakarlık yaptı. Geçen yıl ki bütçeye yüzde 20-25 oranında gibi bir artış yaptı. Biz de onu çok iyi kullandığımızı düşünüyorum. Avrupa basketbol otoritelerinin sezon başı gözlemlerinde Anadolu Efes takımının bu bütçenin de çok daha üzerinde bir kadro yapısı oluşturdu. Bunlardan birisi de Micic. Fiyat, bütçe fayda şeyine baktığınızda performansı, verimi bizim açımızdan iyi. 4 maç oynadık bu bizim için ölçü değil. Benim için esas ölçü, sezon sonunda geleceğimiz yer. Sezon sonundaki hedeflerimizi tutturabilirsek o zaman her oyuncumuzdan da istediğimizi aldığımızı söyleyebiliriz.” ifadelerini kullandı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here