El Clasico’da Kazanan Barcelona Lassa

275

THY EuroLeague 24. hafta maçında El Clasico‘da Barcelona Lassa evinde Real Madrid’i konuk etti. Oyunun büyük bölümünde üstünlüğü elden bırakmayan Barcelona Lassa karşılaşmadan 77-70 galip ayrıldı ve 15. galibiyetini alarak 4. sıradaki temsilcimiz Anadolu Efes ile galibiyet sayısını eşitledi. Real Madrid ise 18 galibiyette kaldı ve 3. sıradaki yerini korudu. 

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Maça iyi başlayan Real Madrid cephesi, Randolph’un basketleriyle öne geçse de Heurtel – Tomic ikilisiyle Barcelona ilk dakikaları önde geçti(7-5). Çeyreğin ortalarında rakibinin hücumunu başarılı bir şekilde kesen Real Madrid, bu sert savunmasını hücumuna da yansıttı ve skoru lehine çevirmeyi başardı(8-11). Hücumda kendini toparlayan Barcelona Lassa çeyreğin sonuna doğru farkı kapatmaya çalışsa da Ayon ve Randolph’un pota altı dominasyonu sonucu Madrid ilk çeyreği 16-17 önde kapattı. 

İkinci çeyreğe de iyi başlayan taraf Real Madrid oldu. Carroll’ın devreye girmesiyle beraber çeyrek başında fark 7’ye kadar çıktı(18-25). Çeyreğin orta bölümlerinde de oyunun kontrolünü elinde tutmayı başaran Madrid, özellikle savunması ile Barcelona’yı adeta kitledi(24-29). Çeyreğin son 4 dakikasında ise oyunun temposu iyice arttı. Barcelona üst üste bulduğu sayılarla öne geçti(35-33). Oyun kurucusu Heurtel’in sorumluluk aldığı dakikalarda farkı kendi lehine çevirmeyi başaran Barcelona farkı da arttırarak devreye 42-37 önde girdi. 

Karşılaşmanın üçüncü çeyreğine Barcelona hızlı başladı. Kuric ile sayılar bulan Barcelona çeyreğin ilk bölümünde farkı çift hanelere çıkardı(48-37). Aldığı bu üstünlüğü periyodun orta bölümünde de elinde tutan Barcelona son 4 dakikaya 50-41 önde girdi. Son dakikalarda da Barcelona’nın etkili oyunu devam etti. Real Madrid üst üste hatalar yapmasına karşın Llull ile farkı azaltsa da Claver ile üstünlüğü elde tutmasını bildi ve 3. çeyreği 56-51 üstün geçti. 

Son periyoda iki takım da sert savunmalarla başladı. Barcelona’nın çizgiden bulduğu sayılara karşılık Real Madrid’in ilk 3 dakika sayı üretememesi ile fark 10’a çıktı(61-51). Real Madrid’in çeyrekteki ilk sayısına karşılık Singleton ve Tomic ile etkili olan Barcelona farkı iyice arttırdı(67-54). Karşılaşmanın kalan bölümünde de üstünlüğü elden bırakmayan Barcelona maçı 77-70 kazandı. 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here