Efes Evinde Çok Farklı: Anadolu Efes 76-60 Real Madrid

99
Efes Evinde Çok Farklı: Anadolu Efes 76-60 Real Madrid

Turkish Airlines Euroleague 4. Hafta Maçı’nda, Istanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda temsilcimiz Anadolu Efes, inanılmaz oynadığı maçta İspanya ekibi Real Madrid’e hiç şans tanımadı ve tam 16 sayı farkla 76-60 kazandı. Bu sonuçla 4.hafta sonunda 3.galibiyetini aldı.

Rudy Fernandes üçlüğü ile başladı Randolph da üçlük ile skoru 0-6’ya getirdi. Randolph bir üçlük daha attı ve maç birden bire 0-9’a geldi. İlk sayılarımızı moldan dönüşte Larkin ile bulduk. Singleton top çaldı ve hızlı hücumda bitirdi. Larkin’in üçlüğü ile skoru 8-11’e getirdik. Dunston topu çaldı ve smaç ile bitirdi. Farkı 1’e indirdik.  Dunston’ın serbest atışıyla beraberliği yakaladık.  Micic’in turnikesiyle öne geçtik. Dunston önce harika bir blok yaptı ardından hücumda sayıyı bulduk ve 15-11 öne geçtik. İlk çeyrek bu skorla sona erdi.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

İkinci çeyreğe üçlük isabetiyle başladık. James Anderson skoru 20-13’e getirdi. Llull, Madrid’in ilk iki sayılık isabetini buldu ve skoru 22-18’e getirdi. Llull üçlük ile farkı 2’ye indirdi. Micic tekrar bizi öne geçirdi. Dunston skoru 27-23’e getirdi. Gabriel Deck üçlük isabetiyle skoru eşitledi. Deck ilk yarının son 4 saniyesinde tek başına koşarak turnikeyi attı ve Madrid 27-29 öne geçti.

Üçüncü Çeyrekte Simon Şov Vardı!

Üçüncü çeyrek karşılıklı basketlerle başladı. Hücumdaki bazı aksaklıklarımız yüzünden maçı bir türlü kopartacak raddeye getiremedik. Simon köşede boş üçlüğü kaçırdı ardından Fernandes üçlük ile farkı 1’e indirdi. Harika bir üçüncü çeyrek geçiren Simon önce muhteşem bir smaç ardından 2 üçlük ile skoru 54-47’ye getirdi. Llull üçlük ile karşılık verdi. Simon çok güzel bir asist yaptı ve Dunston farkı tekrar 6’ya çıkarttı. Üçüncü çeyrek 56-50 üstünlüğümüzle sona erdi.

Son çeyreğe Simon’un basket faulden bulduğu üç sayı ile başladık. Simon şov yapıyor. Bir basket daha buldu farkı çift hanelere çıkarttık. Bir de harika savunma yaptık. Carroll üçlüğü yolladı ve farkı 8’e düşürdü. Mickey isabeti buldu be skoru 61-55’e getirdi. Moladan Dunston’ın basketiyle döndük. Simon farkı 10’a çıkarttı.Micic serbest atışlarla skoru 69-55’e getirdi. Singleton üçlüğü yolladı ve farkı 17’ye çıkarttık. Maçı 16 sayı farkla 76-60 kazandık.

Euroleague özeti yayınladığında biz de burada yayınlyacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here