Dwight Howard Serbest Kalıyor

832
NBA
Howard'ın gözü yükseklerde değil

Dwight Howard için bu yaz hareketli geçecekmiş gibi duruyor.

Sezonu 16.6 sayı 12.5 ribaund ortalaması ile bitirip iyi bir sezon geçiren ve geçtiğimiz günlerde Timofey Mozgov + ikinci tur draft hakkı + nakit para karşılığında Brooklyn Nets’e takas olan Dwight Howard hakkında önemli bir iddia ortaya atıldı. İddianın sabhibi ESPN yazarı Chris Haynes. Chris Haynes’in aldığı bilgilere göre Brooklyn Nets Dwight Howard ile sözleşmenin fesh edilmesi konusunda anlaşmaya çalışıyor.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Takasa Dwight Howard Açısından Bakış

32 yaşına gelen yıldız oyuncu kariyerinin son yıllarını tanking yapan bir takımda geçirmek istemeyebilir. Ve Paul George , Lebron James gibi yıldız oyuncularında free agent olduğu bir dönemde free agent olarak yıldız oyuncularla birlikte şampiyonluk amaçlayan bir takıma gidebilir.

Fakat gerçekçi olmak gerekirse takımlar artık Howard’a eskisi kadar önem vermiyor. Değişen oyun ve Dwight Howard’ın karakteri yüzünden zaman zaman düşen oyunu ve Orlando Magic döneminden sonra bir türlü eski haline dönemeyen Dwight Howard bakalım yaz döneminde hangi takım ile anlaşacak?

Takasa Brooklyn Nets Açısından Bakış

Bu anlaşmanın diğer tarafına bakacak olursak Brooklyn Nets önce Timofey Mozgov’u elinden çıkararak salary cap’te boşluk açmayı başarmıştı. Şimdi de Dwight Howard’ın kontratından kurtulurlarsa iyi iş başarmış olucaklar. 2020 yazı için 2 tane max. kontrat verebilecek konuma gelen Brooklyn Nets ; 2020’yi beklemeden salary cap’i boşaltmak istiyorsa Howard’dan kurtulmak zorunda.

Elinde değerli draft hakkıda bulunmayan Brooklyn Nets’in yapılanma çalışmaları 2020 yazına bağlı olarak büyük değişim gösterebilir. Bakalım Boston Celtics ile yapılan felaket takastan sonra Brooklyn Nets toparlanabilecek mi?

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here