Doğuş Attı Anadolu Efes Son Saniyede Kazandı

637
THY EuroLeague
Doğuş Attı Anadolu Efes Son Saniyede Kazandı

Turkish Airlines EuroLeague üçüncü hafta maçında temsilcimiz Anadolu Efes, Moskova’da Rusya temsilcisi Khimki Moskova’ya konuk oldu. Son anlara kadar büyük çekişmeye sahne olan maçta Anadolu Efes Doğuş Balbay’ın son saniye üçlüğüyle maçı 84-85 kazandı. Bu sonuçla Anadolu Efes üç hafta sonunda ikinci galibiyetini alırken Khimki üçüncü maçından da yenilgiyle ayrıldı.

Anadolu Efes Stüdyo +1Anadolu Efes Stüdyo +1

Moerman’ın etkili oyunuyla maça giriş yapan Anadolu Efes, pota altında da Pleiss’ın yardımlarıyla ilk 3 dakikayı 4-7 önde geçti . Dış atışlarla skora ortak olan Khimki, başarıyla oynanan Anadolu Efes hücum setlerine rağmen yeni transferi Bost ile skoru kendi lehine çevirmeyi başardı(13-12). Maça damga vuran ve oyuncuların soğumasına sebep olan teknik problemler gölgesinde oynanan çeyreğin son bölümünde hücumda daha iyi oynayan Khimki oldu ve ilk çeyrek 21-18’le sonuçlandı.

İkinci çeyrek Beaubois ve Shved’in karşılıklı sayılarıyla başladı. Beaubois ile oyunun hücum yönünde ağırlığını koyan Anadolu Efes etkili oyunuyla çeyreğin ilk dakikalarında öne geçti(24-28). Çeyreğin orta bölümünde Khimki’nin seri yakaladığı ve tekrardan öne geçtiği bölümden sonra Motum ve Dunston ile toparlanan Anadolu Efes üstünlüğü tekrar ele aldı(34-38). Kalan sürede de Beaubois ile farkı daha da açan Anadolu Efes soyunma odasına 37-45 önde girdi.

Maçın üçüncü çeyreğine Khimki hızlı girdi. Shved önderliğinde Rus ekibi farkı kapatsa da Simon ile cevap veren Efes ilk 3 dakikayı 45-50 üstünlükle geçti. İki takımın da hücumda boy gösterdiği çeyreğin orta bölümünde Larkin ve Beaubois ile üstünlük kuran Anadolu Efes skoru 53-59’a getirdi. Çeyreğin son dakikalarında artan Efes hakimiyetiyle birlikte temsilcimiz final periyoduna girerken farkı çift hanelere çıkarmayı başardı(55-67).

Son 10 dakika Shved’in üst üste üçlükleriyle başladı. Rus oyun kurucu çeyreğin ilk 4 dakikasında oynadığı müthiş oyun ve bulduğu 14 sayı ile takımını tekrardan maça ortak etti(69-69). Shved’in rüzgarını kısa süreli kesen Anadolu Efes, Dunston’ın sayılarıyla üstünlüğü tekrar ele aldı(69-73). Çeyreğin ortasında Markovic ve Shved’in Khimki’yi taşımasıyla birlikte son 2 dakikaya 76-76 eşitlikle girildi. Temsilcimiz maçın final bölümünde istediği hücumları gerçekleştiremese de Doğuş Balbay’ın bitime 2 saniye kalan bulduğu üçlükle birlikte temsilcimiz maçtan 84-85 galip ayrıldı

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here