Dinwiddie’nin Dijital Paraya Yatırımına NBA’den Red

823
NBA'de Haftanın Oyuncuları Belli Oldu

Brooklyn Nets forması giyen Spencer Dinwiddie, Brooklyn Nets’ten aldığı maaşı dijital paraya (tokene) çevirmek istedi ancak NBA’den olumsuz yanıt aldı.

26 yaşındaki guard, NBA’de yeni bir çığır açmaya çalışıyor. Yeni üç yıllık 34,3 milyon dolarlık sözleşme uzatmasını dijital yatırım aracına dönüştürmeye çalışıyor. Hiç kimse bunun tam olarak ne anlama geldiğinden emin değil, fakat NBA genel fikre kesinlikle karşı çıkıyor.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Temel olarak, Dinwiddie’nin önerisi maaşının hisselerini dijital para olarak satmaktır. Bu, işlevsel olarak sözleşmeyi geleneksel bir maaştan ziyade peşin ödemeye dönüştürür. Tokenler, Dinwiddie’nin gerçek maaş çekleri ile desteklenecek, ancak her birinin ne kadara mal olacağı veya ne kadar kabul edilebilir olacağı bilinmese de, garantilidir.

Dinwiddie geçtiğimiz ay NBA yöneticileri ile görüştü ancak Toplu İş Sözleşmesi’nin(CBA) bu duruma izin vermediği açıklandı.

 Ligin red sebebi Dinwiddie’nin müzakerelere başlamasından bu yana defalarca değişti.
İlk olarak, NBA toplu iş sözleşmesini ihlal ettiğini düşünüyordu. Dinwiddie’nin avukatları böyle olmadığını açıkladı. Ardından lig, sözleşmesinin üçüncü yılındaki oyuncunun bu teklifinin kumarın bir işareti olduğunu belirtti.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç ProgramıNBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here