Dimitris Itoudis Adım Adım Fenerbahçe Beko’ya

428
Dimitris Itoudis Adım Adım Fenerbahçe Beko'ya

Yunan basını Sport24’ün haberine göre Dimitris Itoudis önümüzdeki sezon Fenerbahçe Beko’nun başına geçecek. Haberin detayında, iki taraf arasında anlaşmanın tamamlandığı ve sadece resmî açıklamanın beklendiği öne sürüldü.

Bu sezon koç Aleksandar Djordjevic’le hayal kırıklığı yaşayarak Eurolegue’de play-off’a kalamayan Fenerbahçe’de, yeni sezon için koç arayışları uzun zamandır sürüyor. Dimitris Itoudis’in yanı sıra, Zenit koçu Xavi Pascual ve Bayern’i çalıştıran Andrea Trinchieri de bir süredir gündemde olan isimlerdi ama Fenerbahçe’nin öncelikli adayı Dimitris Itoudis gibi görünüyor. Itoudis’in CSKA’yla sözleşmesi devam etse de bir süredir sezon sonu takımdan ayrılacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Dimitris Itoudis, daha önce hem 11 yıl boyunca Panathinaikos’ta Zeljko Obradovic’in yardımcılığı yapmasıyla hem de 2013/2014 sezonunda Banvit’i çalıştırmasıyla, Fenerbahçe ve Türkiye’ye hiç de uzak birisi değil. 2014’ten beri başında olduğu CSKA’yla Eurolegue’de 6 defa “Final Four”a ulaşan ve 2016 ve 2019 olmak üzere iki kez şampiyonluk sevinci yaşayan tecrübeli Yunan çalıştırıcı, son senelerde Avrupa’nın en önemli koçlarından birisi olduğunu kanıtladı. Bu birlikteliğin gerçekleşmesiyle, iki senedir Euroleague’de istediği ve hedeflediği yerden uzak kalan Fenerbahçe Beko, Itoudis önderliğinde yeni bir sayfa açmak ve tekrar başa oynamayı hedefleyecektir.

Eren Koçan

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz