Derrick Rose Suskunluğunu Bozdu!

584
NBA
Rose ilk kez konuştu.

NBA takımlarından Cleveland Cavaliers’ta forma giyen 29 yaşındaki veteran yıldız Derrick Rose, sakatlığı sonrası hakkında çıkan “basketbolu bırakıyor” dedikoduları hakkında ilk kez konuştu.

Kariyeri boyunca ağır sakatlıklar geçiren Rose, kariyer planları ve sahalara dönüş tarihi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Emekliliğe yakın mısınız ?

Hayır, aptalca. Bunun hakkında konuşmak bile istemiyorum. LeBron’un bulunduğum zor durumu anlamış olması beni mutlu etti.

Sahalara ne zaman döneceksiniz ?

Acele etmiyorum. Ayak bileğimin durumu ile alakalı. Sağlık ekibi benimle yakından ilgileniyor. Her gün farklı egzersizler yapıyorum. Daha da iyiye gidiyorum. Tamamen iyileşmeyi beklemek zorundayım.

Yolun sonunda ışık görüyor musunuz ?

Kendimi iyi hissediyorum. Düşünmek için yeterli zamanım oldu. Tedavi sürecini en iyi şekilde bitirip takıma dönmeyi çok istiyorum. Karamsar bir şekilde günleri saymıyorum.

Tedavi sürecin nasıl gidiyor ?

1 ay önce koşamıyordum, hatta yürümekte bile güçlük çekiyordum. Şimdi bunları çok rahat bir şekilde yapıyorum. Ayak bileğimdeki sakatlık nedeniyle koşamadım ve düzgün yürüyemiyordum. İnsanların bundan haberi yoktu.

Gelecek adına NBA kariyerin hakkında neler düşünüyorsun ?

Takımda kalacağım ve ailem ile birlikte yaşayacağım. Daha açık olup iletişimimi güçlendireceğim. Basketbol hayatımın bir parçası. Basketbol için ne kadar fedakarlık yaptım anlatamam. Bu oyuna aşığım ve hala heyecanı hissediyorum.

Hala yeni şeyler öğrenmeye çalışıyorum. LeBron 8 defa finale çıktı ve bunu 7 yıldır üst üste yapıyor. Ona karşı çok defa oynadım. Ondan ve takımdaki herkesten çok şey öğrendim. Bu ekip ile birlikte olmak benim için oldukça heyecanlı ve eğelenceli bir deneyim.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz