Danny Green: “Şampiyonluğumuz Şans Eseriydi”

2450
Danny Green: "Şampiyonluğumuz Şans Eseriydi"

Bu yaz Los Angeles Lakers ile 2 yıl 30 milyon değerinde bir kontrat imzalayan Danny Green, geçtiğimiz sezon Toronto Raptors ile kazandıkları şampiyonlukta şans faktörünün büyük olduğunu söyledi.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Toronto Raptors, önceki sezon tarihinin ilk NBA şampiyonluğunu kazandı ve üç kez üst üste şampiyonluk arayan Golden State Warriors’ı eli boş gönderdi. Raptors, Warriors’ı Kawhi Leonard’ın tarihi performansıyla birlikte 4-2 geçerek şampiyonluğa uzandı.

Basın muhabirleri ile yapılan bir konferansta Green, şans ve zamanlamanın Raptors’ın şampiyonluğunda büyük rolü olduğunu söyledi.

Bir çok şey olmalıydı ve bunun büyük bir kısmı şanstı. Pek çok şey için şanslıydık, zamanlama, Marc Gasol gibi oyuncuları son takas tarihlerinde almamız, sağlıklı kalmamız ve diğer takımların sağlıklı olmaması”

Golden State Warriors Finallere KD’den yoksun bir şekilde girmişti. Houston serisinde sakatlanan Durant final serisinin de ilk dört maçında forma giyemedi. KD 5. maçta döndüğünde aşil tendonu koptu ve muhtemelen önümüzdeki sezonu da kapadı. Klay Thompson, 6. maçta çapraz bağlarını kopardı. DeMarcus Cousins, Andre lguodala ve Kevon Looney, sakatlıklarla oynamışlardı. Warriors’u yorgun ve eksik yakalayan Raptors ise olması gerektiği gibi, bu durumdan en iyi şekilde faydalandı.

Bunun haricinde de Philadelphia serisinin 7. maçındaki Kawhi’nin mucize son topu meleklerin Toronto’dan yana olduğunu o zamandan belli eder gibiydi.

“Tam kadro olsalar da yenecek güce sahiptik”

Yine de eski takımına güvenen Green, Warriors ekibi finallere tam güçle girse bile, Raptors’ın hala onları yenmek için şansı olduğun da ekledi:

“Açıkçası hala en iyi takımlardan biri olduğumuza inancımız vardı ve eğer sağlıklı olsalar da onları yenebilirdik. Ama işler bizim için yoluna girdi. Zaman bizim zamanımız gibiydi sanki, öyle geldi. Ama bir şampiyonluk kazanabilmemiz için birçok şeyin doğru yapılması gerekiyordu ve bu da doğru parçaları almamız ve sağlıklı kalmamızla başladı”

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here