Daçka’nın Şakası Yok

322
Daçka vs Alba Berlin
Darüşşafaka çeyrek finalde

7Days Eurocup 2.tur gruplarında ilk üç maçından galibiyetle ayrılan temsilcimiz Darüşşafaka, Alba Berlin’e konuk oldu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Büyük bölümü dengede giden maçı, son 12 dakikadaki etkili oyunuyla 66-79 kazanan Darüşşafaka, liderliğini sürdürdü ve çeyrek finale çıkmayı garantiledi. Ev sahibi Alba Berlin ise 4.maçlar sonunda 3.mağlubiyetini almış oldu.

Mercedes-Benz Arena’daki mücadele, karşılıklı kısa seriler ile başladı. Skor 12-11’ken başlayan 9-0’lık Alba Berlin serisi ile beraber fark ilk kez çift hanelere çıktı. Darüşşafaka, kalan dakikalarda farkı azaltmayı başarsa da yayın gerisinden hiç isabet bulamadığı ilk periyotu 23-17 geride kapattı.

İkinci periyot, bambaşka bir tablo ile başladı. 13-2’lik seri yakalayan Darüşşafaka, 25-30 öne geçti. İlk yarının kalan bölümünde de farkı korumayı başaran temsilcimiz, kötü bir ilk periyotun ardından her iki takımın da çok geniş bir rotasyonla oynadığı ilk yarıyı 34-40 önde bitirdi. Bu periyotta da ev sahibi ekibin hiç üç sayılık isabet bulamaması dikkat çekici oldu. İlk yarıda, Darüşşafaka’da Scottie Wilbekin 8 sayıyla oynarken, Alba Berlin adına Luke Sikma 11 sayı kaydetti.

İkinci yarı, Dennis Clifford’ın basketiyle başladı. Üçüncü periyotun ilk beş dakikası 43-46 geçildikten sonra hücumda etkisiz bir görüntü çizen Darüşşafaka avantajını kaybetmekten kurtulamadı ve Alba Berlin 47-46 öne geçti. Ancak kalan dakikalarda Scottie Wilbekin önderliğinde farkı tekrar çift hanelere taşıyan temsilcimiz, üçüncü periyotu 47-57 önde tamamladı.

Son periyota büyük avantajla giren temsilcimiz, Muhammed Baygül’ün etkili oyunuyla farkı 15’e (56-71) kadar çıkardı. Alman temsilcisi, farkı tekrar 10’a indirmeyi başarsa Muhammed Baygül kapıları kapatan üçlüğü attı ve son iki dakikaya 61-74’lük skorla girildi. Kalan dakikalarda da hata yapmayıp farkı korumayı başaran Darüşşafaka, Berlin deplasmanından 66-79 galip ayrılmayı başardı.

Bu sonuçla 7Days Eurocup’taki iddiasını bir kez daha kanıtlayan Darüşşafaka’da Muhammed Baygül (5/6 3sayı) ve H.Sant-Ross 18 sayı ile oynarken, Scottie Wilbekin de 16 sayı attı. Galatasaray Odeabank galibiyeti sonrası üst üste 2.kez yenilen Alba Berlin’de ise Luke Sikma’ın 15, Joshio Saibou’nun 14 sayısı galibiyet için yeterli olmadı.

Maçın Özeti:

Utku Altıntaş

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here