Daçka Uzatmada Kaybetti!

210
7DAYS EuroCup
Daçka 16 sayı önde olduğu maçı kaybetti.

7Days EuroCup’ta ülkemizi temsil eden Darüşşafaka’nın altı maçlık galibiyet serisi dün akşam oynanan Cedevita maçında bozuldu. Hırvatistan deplasmanına giden temsilcimiz Darüşşafaka normal sürenin 76-76 bittiği maçta uzatmalar sonunda 89-83‘lük skorla İstanbul’a mağlup döndü.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

İlk çeyreğe Andrija Stipanovic’ın basketiyle başlayan Hırvat ekip Cedevita çeyrek başında 2-0 öne geçti. Temsilcimiz Darüşşafaka ise Michael Eric’in sayısıyla skoru eşitledi. İki takımında savunma direnci yüksek olduğundan çeyreğin bitimine 5 dakika kala skorda 6-6’lık eşitlik devam etti. Hırvat ekibin tecrübeli oyuncusu Roko Ukic kaydettiği üç sayılık basketle takımı 9-6 öne geçirdi. Çeyreğin sonlarına doğru ise Darüşşafaka Okben Ulubey ve Kartal Özmızrak’ın bulduğu basketlerle skoru 15-13’e getirdi. Çeyrek bitimine kadar üstünlüğü korumayan Darüşşafaka, ilk çeyreği 17-13 önde bitirdi.

İkinci çeyreğin başında savunmadaki direncini bozmayan Darüşşafaka üstünlüğünü korumaya devam etti. Temsilcimiz Darüşşafaka Kartal Özmızrak ve Furkan Aldemir’in bulduğu sayılarla skoru 22-13’e getirdi. İlerleyen dakikalarda kendi oyununu sahaya daha iyi yansıtmayı başaran Darüşşafaka, ev sahibi ekip Cedevita karşısında farkı 11’e çıkardı. Ev sahibi takım Cedevita Dzanan Musa ve Roko Ukic’in basketleriyle farkı azaltmaya çalıştı. Fakat Daçka sahada bambaşka bir oyun oynuyordu. Savunmadaki ve hücumdaki oyun disiplinini bozmayan Darüşşafaka, 41-27’lik skorla ilk yarıyı önde kapattı ve soyunma odasının yolunu tuttu. İlk yarının sonunda Hırvat ekip Cedevita’da Roko Ukic 13 sayı; Demetris Nichols 5 sayı ile oynarken, temsilcimiz Darüşşafaka da ise Kartal Özmızrak 11 sayı; Furkan Aldemir 6 sayı ile oynadı.

Üçüncü çeyreğin başında James Bell’in kaydettiği üç sayılık basketle skoru 44-27’ye çıkaran Darüşşafaka farkı 17’ye çıkardı. Ev sahibi ekip Cedevita ise Demetris Nichols ve Kevin Murphy’nin kaydettiği sayıyla farkı azaltmaya başladı ve maçın 6.dakikasında skoru 46-34’e getirdi. Çeyreğin bitimine 4:51 kala Darüşşafaka, Okben Ulubey’in üçlüğüyle skoru 49-34’e getirdi. Çeyreğin son dakikalarına da 42-55 önde giren temsilcimiz Darüşşafaka, kalan bölümde ev sahibi ekip Cedevita’nın sayılarına rağmen çeyreği 55-46 önde bitirdi.

Son çeyreğe etkili başlayan temsilcimiz Darüşşafaka çeyreğin başlarında Stanton Kidd’in üst üste bulduğu basketlerle skoru 62-46’ya getirdi ve ev sahibi ekip Cedevita’nın koçu Jure Zdovc’e molayı aldırdı. Moladan dönüşte Cedevita, Roko Ukic’in önderliğinde sayılar bulmaya başladı. Bu andan sonra savunmadaki ve hücumdaki oyun disiplininden kopan temsilcimiz Darüşşafaka, ev sahibi Cedevita’dan 15-2’lik bir seri yedi ve skor 64-61’e geldi. Maçın bitimine 5 dakika kala Will Cummings’in attığı üçlükle uzun bi aradan sonra tekrar sayı üreten Darüşşafaka skoru 67-61’e getirdi. Ancak maçın son anlarında ev sahibi ekip Cedevita’da öne çıkan isim Roko Ukic oldu. Bir zamanlar ligimizde de oynamış olan Roko Ukic bulduğu sayılar ve yaptığı asistlerle skora katkı verdi. Temsilcimiz Darüşşafaka ise Jajuan Johnson’ın kaydettiği basketlerle maçın son saniyelerine 76-74 önde girmeyi başardı. Ancak ev sahibi ekip Cedevita’nın oyuncusu Will Cherry’nin son saniyede içeri yüklenmesi sonucu bulduğu basketle skor 76-76’ya geldi ve maçın normal süresi bu skorla bitti.

Uzatma çeyreğine etkili başlayan Cedevita, Roko Ukic’in üç sayılık isabetiyle 79-76 öne geçti. Uzatma çeyreğinin bitimine 1:31 kala temsilcimiz Darüşşafaka, Kartal Özmızrak’ın serbest atış çizgisinden kaydettiği basketle skoru 85-83’e getirmeyi başarsa da son bölümde hücumda sıkıntı yaşayan Darüşşafaka, Hırvatistan deplasmanından 89-83’lük skorla mağlup ayrıldı. Bu sonuçla Darüşşafaka 7Days EuroCup’ta bu sezonki ilk yenilgisini almış oldu.

Ev sahibi ekip Cedevita’da Roko Ukic 27 sayı, 4 asist; Demetris Nichols 20 sayı, 8 ribaunt; Will Cherry 15 sayı, 4 ribaunt, 3 asist ile maçı tamamladı. Temsilcimiz Darüşşafaka da ise Kartal Özmızrak 13 sayı, 2 asist; Jajuan Johnson 13 sayı, 10 ribaunt(Double-Double); James Bell 13 sayı, 5 ribaunt, 3 asistlik performans gösterdi.

Berkay İmren

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here