Daçka Son Nefeste Mağlup

312

Turkish Airlines Euroleague çift maç haftasının ikinci maçında temsilcimiz Darüşşafaka Tekfen, deplasmanda Karadağ ekibi Buducnost Voli ile karşılaşı. Alt sıraları paylaşan iki ekibin mücadelesinde, başkent Podgroica’da, harika bir mücadeleye sahne olan maçta, Edwin Jackson ve Norris Cole’u durduramayan Daçka, sahadan 1 sayı farkla 75-74 mağlup ayrıldı. Bu mağlubiyet Darüşşafaka’nın, Euroleague’de son topta kaybettiği 6.maç oldu.

MAÇTAN NOTLAR:

Maç Edwin Jackson ve Sehovic’in üçlükleriyle başladı. Biz ise ilk sayılarımızı Oğuz Savaş ile bulduk. Toney Douglas ile boş üçlükten yararlanamadık. İki takım da hücumda oldukça verimsiz bir ilk çeyrek geçiriyor. İlk 5 dakika sonunda 6-7 öndeyiz. Earl Clark’ın orta mesafesine Jon Diebler’ın üçlüğü ile cevap verdik. Uzun süre top kayıplarıyla geçen ilk çeyreğe noktayı Clarke sol dipten gönderdiği üçlük ile koydu. (16-14)

İkinci çeyreğe Michael Eric’in ”Hammer” smacı sonucunda basket faulden bulduğu 3 sayı ile başşladık ve öne geçtik. İyi savunmamızı Kartal Özmızrak’tan gelen üçlük ile taçlandırdık. Savunmada şuana kadar tek zaafımız ribaundlar oldu. Toney Douglas”tan gelen 4 sayı ile tekrar öne geçtik. Hücumda ne kadar etkili olsak da savunmada bir o kadar enerjisiz olmamız, farkın açılmamasına sebep oldu ve ikinci çeyreğin ilk 5 dakikası 28-28 eşitlikle geçildi. Top kayıplarımızın sayısının artması Buducnost’un öne geçmesine sebep oldu. Oğuz Savaş’tan gelen 3 sayılık katkı ile farkı 1’e düşürdük fakat savunmada yine kolay bir basket yedik. Jeremy Evans harika bir blok vurdu ve üzerine Oğuz’dan gelen bir orta mesafe isabetiyle tekrar öne geçtik. Bu basketle Oğuz Savaş çift hanelere çıkan ilk oyuncu oldu. Oğuz Savaş hücumda atmaya devam etti ve ilk yarıyı 6 sayı farkla önde kapattık.(36-42)

Üçüncü çeyrek karşılıklı kaçan şutlarla başladı. İkinci yarın ilk sayısı Jon Diebler’ın teknik faulden attığı serbest atış ile geldi. 3 dakika geride kalırken hala saha içi isabet bulunamadı. En sonunda Norris Cole bu seriye son verdi. Jeremy Evans savunmada inanılmaz bir blok daha vurdu. Edwin Jackson bulduğu üç sayı isabeti ile farkı 2’ye kadar düşürdü. Cole bu bölümde takımını sırtlayan isim oldu. Emircan Koşut isabeti bulsa da Cole’u durduramamaya başladık. Cole bambaşka bir seviyeye çıktı ve takımını öne geçiren basketin de asistini yaptı. Hücumda da oyundan düşmemiz tüm ipleri ev sahibi ekibin eline verdi. Toney Douglas’ın sayılarıyla öne geçtik. Edwin Jackson basketiyle 3 sayı farkla öne geçtiler. Kritik noktalarda yaptığımız top kayıplarıyla son çeyreğe 5 sayı farkla geride giriyoruz. (58-53)

Son çeyreğe Eric’in basketyile başladık ve farkı 3’e düşürdük. Edwin Jackson’ın üçlüğüne Stanton Kidd üçlüğü ile cevap verdik. Edwin Jackson bir üçlük daha yolladı ve farkı 6’ya çıkarttı. Edwin Jackson sazı eline aldı ve farkı 8’e çıkarttı. Hücumda da çok kötü seçimler yapmaya başladık ve Bitadze üst üste 2 blok vurdu. Stanton Kidd ile budluğumuz basketle farkı 6’ya düşürdük. Evans’tan gelen 3 sayılık katkı ile farkı 3’e düşürdük. Bitadze de aldığı basket faul ile farkı tekrar 6’ya çıkarttı. Toney Douglas üçülüğüyle maçın içinde kalmaya devam ediyoruz. Tam maçı kendimize getireceğimiz anda Stanton Kidd’ten çok basit bir steps gelince maçın adamı Norris Cole basket faulden bulduğu 3 sayı ile tekrar farkı 6’ya çıkarttı. Kartal Özmızrak çok önemli bir üçlük isabeti buldu. Toney Douglas bir de üçlük buldu ve beraberliği yakaladık. Öne geçeceğimiz pozisyonda Oğuz Savaş’ın top kaybı sonucu 1 sayıyla geriye düştük. Son 19.4 saniye kala top bizde. Kartal Özmızrak 2’de 2 serbest atış isabetiyle 1 sayı farkla öne geçiyoruz. Son 11.7 saniye son top Buducnost’un. Norris Cole akıl almaz bir şut isabetiyle son 4 saniye kala takımını öne geçirdi. Son top bizim. Son topu anlamsız bir şekilde dipten çıkartmamız sonucu maçı 75-74 kaybediyoruz.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here