Daçka Ağır Yaralı

314

Turkish Airlines Euroleague 24.Hafta maçında temsilcimiz Darüşşafaka Tekfen, eski oyuncusu Scottie Wilbekin’in de forma giydiği Maccabi Fox’a konuk oldu. Maça Michael Eric’ten yoksun çıkan yeşil siyahlı temsilcimiz, ev sahibi ekibin pota altındaki harika performansına karşı koyamadı ve karşılaşmadan 77-58 mağlup ayrıldı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

MAÇTAN NOTLAR:

Maç, Tarik Black’in sayısıyla başladı. Hücumlarda eli boş dönen Daçka savunmada da yavaş başladı ve ev sahibi ekip 9-0 seri yakaladı. Michael Eric’in olmaması ile pota altındaki sertliğimiz de kayboldu. İlk sayılarımız Oğuz Savaş’dan geldi. Pota altı zafiyetimizi iyi değerlendiren Tarik Black ilk 4 dakikada 9 sayı 4 ribaundluk performans gösterdi ve skoru 12-2’ye getirdi. Jeremy Evans’ın 6 sayısıyla farkı 4’e indirdik. Jake Cohen attığı sayılarla ilk çeyreğe nokta koydu.(18-10)

İkinci periyot, Jeremy Evans ve Michael Roll’ün karşılıklı basketleriyle başladı. Skor yükümüzü çeken Evans, serbest atışlar ile 12 sayıya ulaştı. Jeremy Pargo’nun üçlüğüyle fark çift hanelere çıktı. Michael Roll ve Zoosman’ın sayılarıyla farkı bir anda 15’e çıktı. Hücumda içerden Oğuz Savaş ile sayılar bulduk. Peiners’in üçlüğü ile skor 36-23’e geldi. Michael Roll’ün sayısı ile ilk yarı 38-23 sona erdi.

Üçüncü çeyreğe Tarik Black’in serbest atış isabetleri ile başladık. Hücumlarda elimiz boş dönememiz farkın da iyice açılmasına sebep oldu. Çok rahat hücum eden Maccabi Fox, gerek Alex Tyus, gerekse Tarik Black ile farkı İlk yarıda hiç sayısı olmayan Toney Douglas, ilk sayılarını buldu ve skoru 51-29’a getirdi. Jeremy Evans üçlüğü ile farkı 19’a düşürdük. Bu çeyrekte açılan Toney Douglas 7 sayıya ulaştı. Pota altında Emircan Koşut’tan bulduğumuz sayı ile farkı 14’e kadar indirdik. Deandre Kane’in serbest atış isabetleri ile çeyrek skoru 57-41’e geldi.

Son periyot, Alex Tyus’ın 4 sayısı ile başladı. Michael Eric’in eksikliğini çok fazla hisseden Daçka’da, Emircan 5 faul ile oyun dışı kaldı ve tek pota altı oyuncumuz 3 faullü Oğuz Savaş kaldı. Stanton Kidd’in sayısıyla skor 66-51 oldu. Toney Douglas 2. sportmenlik dışı faulünü yaptı ve diskalifiye oldu. Deandre Kane’in kaçırdığı smaç, potamıza Dibartolomeo üçlüğü ile döndü. Berk Demir’in 2 serbest atışı ile skor 72-54’e geldi. Maça noktayı, Maccabi’nin genç oyuncusu Avdija koydu. Attığı üçlük ile skoru belirledi.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here