CSKA’nın Rakibi Real Madrid

346
THY EuroLeague
CSKA'nın Rakibi Real Madrid

THY Euroleague Play-off serilerinde bu akşam oynanan Real Madrid- Panathinaikos karşılaşmasının 4. maçını ev sahibi Real Madrid, 89-82’lik skorla yenmeyi başardı. Panathinaikos’u 7 sayı farkla yenen Real Madrid, Final Four’da CSKA Moskova’nın rakibi oldu ve Belgrad’ın yolunu tuttu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

İlk çeyreğin başlarında konuk ekip Panathinaikos, tecrübeli oyun kurucusu Nick Calathes’in basketi ile 2-0 öne geçmeyi başardı. Ancak ev sahibi ekip Real Madrid’ten cevap gecikmedi ve Trey Thompkıns’ın serbest atış çizgisinden 2’de 2 basketi sonucu skora denge geldi. İlerleyen dakikalarda iki takımda hücumda sayı bulmakta zorlandı ve skor açısından kısır bir çeyrek yaşandı. Savunmaların üst düzeyde olduğu bu çeyrekte ev sahibi ekip Real Madrid, ilk çeyreği 19-14’lük skorla önde bitirmeyi başardı.

İkinci çeyreğin başlarında ev sahibi ekip Real Madrid, Jeffery Taylor’un iki sayılık basketiyle skoru 21-14’e getirmeyi başardı. İlerleyen dakikalarda Yunan ekibi Panathinaikos ise hücumda Mike James ve James Gist ile sayılar üretse de Real Madrid skor üstünlüğünü korumayı başardı. Çeyrek sonlarına doğru farkı kapatmayı başaran Panathinaikos, sakatlıktan dönen Sergio Llull’u savunamadı ve Sergio Llull üst üste bulduğu üç sayılık basket ile takımına rahat bir nefes aldırdı. Dış şutör Jaycee Carroll da hücumda sayı üretimine katılan isim olunca Real Madrid, ilk yarıyı 51-35 önde kapadı.

Üçüncü çeyreğin henüz 9.54 dakikasında ev sahibi ekip Real Madrid, Luka Doncic’in üç sayılık basketiyle farkı 19’a kadar çıkardı. Konuk ekip Panathinaikos, ev sahibi Real Madrid’e karşı savunmada direnç gösteremedi ve Real Madrid hücumda sayı bulmakta zorlanmadı. Aradaki farkı korumayı başaran Real Madrid, bu çeyrekte de hücumda Gustavo Ayon ve Jaycee Carroll ile sayılar üretti. Konuk ekip Panathinaikos ise hücumda Mike James ve Chris Sıngleton ile sayılar üretse de bu farkın kapanmasına yeterli olmadı ve Real Madrid üçüncü çeyreği de 78-60’lık skorla üstün kapadı.

Final periyodunun başlarında ise konuk ekip Panathinaikos, Nick Calathes’in iki sayılık basketiyle skoru 78-62’ye getirdi. İlerleyen dakikalarda savunmada ki direncini artıran Panathinaikos, hücumda Real Madrid’e geçit vermedi. Konuk ekip Panathianikos, Nick Calathes’in sahaya ağırlığını koyması sonucu hücumda sayılar üretti ve farkı azaltmaya başladı. Maçın bitimine 4.28 kala Panathinaikos, Chris Singleton’ın üç sayılık basketiyle skoru 80-75’e getirdi. Maç sonuna geldiğimiz de Nick Calathes’in üç sayılık basketi skoru 85-82’e getirse de Real Madrid’in yıldız oyuncusu Luka Doncic, Panathinaikos’un iyi savunmasına rağmen uzaklardan attığı üç sayılık basketiyle maç topunu atmış oldu ve skor 88-82’ye geldi. Son saniyeler de faul çizgisinden sayı üreten Real Madrid, maç skorunu belirlemiş oldu.(89-82)

Ev sahibi Real Madrid’te Luka Doncic 17 sayı, 4 ribaunt, 5 asist; Gustavo Ayon 12 sayı, 6 ribaunt, 4 asist; Sergio Llull 11 sayı, 1 ribaunt, 7 asist ile oynadı.

Konuk ekip Panathinaikos’ta ise Chris Singleton 21 sayı, 3 ribaunt, 2 asist; Mıke James 16 sayı, 5 ribaunt, 6 asist; Nick Calathes 18 sayı, 3 ribaunt, 4 asist ile mücadeleyi tamamladı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here