CSKA Moskova Durdurulamıyor

319
THY EuroLeague
CSKA Moskova Durdurulamıyor

THY Euroleague 24. Hafta maçında play-off mücadelesi veren Maccabi FOX evinde CSKA Moskova’yı ağırladı. Maçı erken dakikalarda koparmayı başaran CSKA Moskova 73-93’lük galibiyet ile haftayı lider kapattı. Maccabi FOX ise 24. maçında 12. mağlubiyetini aldı ve haftayı 8.sırada bitirdi

Karşılaşma yüksek tempoda başladı. Hızlı hücumlarla maça fırtına gibi giren CSKA Kurbanov ve Hines’ın sayıları ile ilk dakikaları 2-8 önde geçti. Bu dakikadan sonra ev sahibi Maccabi FOX hücumda daha iyi gözüktü ve Cole’un basketleri ile skor 10-11’e geldi. Bu bölümde iki takım da daha sert hücumlarla skora gitti. Çeyreğin son 3 dakikasına CSKA De Colo’nun sayılarıyla 12-16 önde girdi. Çeyrek sonunda Maccabi FOX Tyus ve Bolden ile sayılar bulup farkı indirmeye çalışsa da CSKA Moskova’da Rodriguez skor yükünü üzerine aldı ve ilk çeyrek 18-22’lik skorla sonuçlandı.

CSKA’nın baskılı oyunun ikinci çeyreğin başında da devam etti. Savunmasını daha da sertleştiren Rus ekibi, hücumda da Vorontsevich ile sayılar buldu ve ilk 3 dakikada skoru 18-29’a getirdi.  Maccabi çeyreğin orta bölümünde Tyus ve Cole ile hücumda üst üste sayılar buldu ve farkı 5’e indirdi(28-33). CSKA’nın toparlanması ise uzun sürmedi. Higgins  ve De Colo ile 6-0 ‘lık seri yakalayan CSKA Moskova farkı tekrar 11 sayıya çıkardı(28-39). Son 3 dakikada CSKA kontrolü iyice eline aldı. Nando De Colo’dan gelen üst üste basketler ve Westermann’ın isabetleri ile birlikte Rus ekibi soyunma odasına 36-52 önde girdi.

Üçüncü çeyrek karşılıklı top kayıplarıyla başladı. Skorsuz geçen ilk 2 dakikanın ardından ikinci şans sayılarını iyi değerlendiren CSKA Moskova farkı 19’a kadar çıkardı(37-56). Maccabi bu dakikadan sonra Bolden ile hücumda biraz da olsa kıpırdansa da Hines ve De Colo farkın kapanmasına izin vermedi ve son 4 dakikaya 46-61 ile girildi. Son 4 dakikayı daha iyi oynayan takım Maccabi Fox oldu. Maç başından beri bekleneni veremeyen Roll ve  Parakhouski ile sayılar bulan Maccabi Fox farkı indirdi ve son çeyreğe 56-67 CSKA Moskova önde girdi.

Son çeyrek karşılıklı basketlerle başladı. Maccabi Fox’ta Norris Cole’un sayılarından sonra 7-0’lık seri yakalayan CSKA Moskova, ilk 3 dakikayı 61-74 ile önde geçti.  Kısa süreliğine dengelenen oyun kontrolü, Clyburn’ün etkili oyunuyla tekrardan CSKA lehine döndü ve maçın son 4 dakikasına Rus ekibi 63-80 önde girdi. Son 4 dakikada da farkı iyice açan CSKA Moskova baştan sona üstün götürdüğü maçı 73-93 kazandı.

CSKA Moskova’da 19 sayı 4 asist ile oynayan Nando De Colo maçın adamı seçildi. Higgins 16 sayı, Clyburn 10 sayı 6 ribaund ile galibiyette önemli rol oynadı. Maccabi Fox’ta ise Cole 13 sayı ile takımının en skorer ismi oldu.

Maçın Özeti:

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here