CSKA, Maccabi Deplasmanından Galip Çıktı

197
CSKA Moskova
CSKA, Maccabi Deplasmanından Galip Çıktı

THY Euroleague’ın ikinci haftasında bugün İsrail ekibi Maccabi FOX Tel Aviv evinde Rus ekibi CSKA Moskova’yı ağırladı. İki taraf içinde zor geçen dakikalar sonunda konuk ekip CSKA Moskova, zor İsrail deplasmanından 86-89’luk skorla galip ayrılmayı başardı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

İlk çeyreğe hızlı başlayan konuk ekip CSKA Moskova, yıldız oyuncusu Nando De Colo’nun üç sayılık basketiyle 0-3 öne geçmeyi başardı. Bu baskete karşılık İsrail ekibi Maccabi FOX Tel Aviv, Johnny O’Bryant III’ın üç sayılık basketiyle skora denge getirdi. İlerleyen dakikalarda CSKA Moskova’da yıldız oyuncu Nando De Colo, oyuna ağırlığını koydu ve ard arda basketler buldu. Ancak ev sahibi ekipte bu basketlere milli oyuncumuz Scottie Wilbekin ile cevap verdi. Çeyrek sonuna geldiğimiz de CSKA Moskova, son dakikaları daha iyi oynayarak 22-24’lük skorla üstün geçmeyi başardı.

İkinci periyota ise Kyle Hınes’ın basketiyle açılış yapan CSKA Moskova skoru 22-26’ya getirdi. Çok geç kalmadan Deandre Kane ile cevap veren ev sahibi ekip Maccabi FOX Tel Aviv farkı tekrardan 2 sayıya indirmeyi başardı. İlerleyen dakikalarda pota altından Kyle Hınes ile üstü üste sayılar bulan CSKA Moskova, çeyrek bitimine 04.43 kala skoru 31-40’a getirdi. Bu çeyrekte de sahaya ağırlığını koymayı başaran konuk ekip CSKA Moskova, ilk çeyreği 46-50 skorla üstün kapattı ve soyunma odasına avantaj ile gitmeyi başardı.

İlk yarıdan dönüşte ev sahibi ekip Maccabi FOX Tel Aviv, Angelo Caloıaro’nın iki sayılık basketiyle farkı tekrardan iki sayıya indirmeyi başardı. Bu çeyrekte iki takımda karşılıklı basketler bulmaya başladı. Ev sahibi ekipte Scottie Wilbekin ve Angelo Caloıaro hücumda ağırlıklarını koyarak takımını skorda öne geçirmeyi başardı ve skor 63-61’e geldi. Çeyrek sonlarına da iyi oynamayı başaran ev sahibi ekip Maccabi FOX Tel Aviv, bu çeyreği 68-67’lik skorla önde kapatmayı başardı.

Final periyoduna hızlı başlayan konuk ekip CSKA Moskova, Semen Antonov ve Kyle Hınes ile üst üste basketler buldu ve skoru 68-71’e getirdi. İlerleyen dakikalarda konuk ekibin yıldız oyuncusu Nando De Colo maça ağırlığını koydu ve skor yükünü üstlenmeyi başardı. Konuk ekip CSKA Moskovayı hücumda durdurmayı başaramayan ev sahibi ekip Maccabi FOX Tel Aviv, karşılaşmayı 86-89’luk skorla kaybetti.

Maccabi FOX Tel Aviv’de Angelo Caloıaro 21 sayı, 4 ribaund, 3 asist; Scottie Wilbekin 10 sayı, 3 ribaunt, 5 asist ile oynadı.

CSKA Moskova’da ise Nando De Colo 27 sayı, 3 ribaund, 5 asist; Kyle Hınes 14 sayı, 4 ribaunt ile oynadı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here