CSKA Evinde Dolu Dizgin 94-67

422
94-67
CSKA Farklı Kazandı

THY Euroleague’de 6. Haftanın açılış maçınDA CSKA Moskova evinde Valencia’yı 94-67 mağlup etti.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

CSKA’da De Colo 20 dakika sahada kalırken, 23 sayı ile takımının ve maçın yıldızı oldu. Higgins’de 16 sayı ile takımına destek verdi. Valencia cephesinde ise Pleiss 12 sayı, Dubljevic 11 sayı, San Emeterio 9 u son çeyrek olmak üzere 11 sayı ile maçı tamamladı.

CSKA Moskova maça savunma ağırlıklı fakat hücum yönü kısıtlı bir 5 ile başladı. ( Rodriguez – Higgins – Kurbanov – Khryapa – Hunter) Valencia ise rahat skor bulabileceği şutör ağırlıklı bir 5 ile başladı ( Van Rossom – Green – Doornekamp – Rudez – Pleiss).

Valencia maç başında yaptığı alan savunması ile kısıtlı bir hücum 5 i ile sahada olan CSKA’yı adeta hücumda kitledi. Hücumda ise müthiş bir top dağılımı ve yüksek şut yüzdesi ile ilk 5 dakikayı 17-6 ile geçti. Valencia bu 7 basketin 6’sını asist üzerinden buldu. Bu dakikadan sonra oyuna müdahele eden Itoudis mola dönüşü De Colo’yu sahaya sürdü Valencia cephesi ise harika oynayan takımı bozup rotasyonlu 5 sürünce oyunun hakimi tamamıyle De Colo ve CSKA Moskova oldu. İlk önce rakiplerini zorlayıp faul haklarını doldurdu daha sonra da çizgiye giderek art arda sayılar bularak maça dengeyi getirdi ayrıca moladan zorla Cska savunma seviyesini arttırıp rakiplerini art arda top kayıplarına zorladı. Çeyreğe noktayı ise De Colo’nun turnikesi koydu. CSKA çeyreğin 2. yarısında 14-2 lik üstünlüğü ile çeyreği 20-19 önde bitirdi. Bu çeyrekte De Colo 8 Sayı, Doornekamp ise 7 Sayı ile takımlarının skor yükünü çekti.

İkinci çeyreğe geldiğimiz Valencia hücumlarını Hines – Pleiss üzerinden yapmaya çalıştı. (Hines ile Pleiss arasında tam 20 cm boy farkı var) bu avantajı Pleiss boyalı alanda üst üste 3 hücumda sayı bularak kullandı. CSKA cephesinde ise çeyreğe De Colo – Rodriguez guard ikilisi ile başlandı ve hücumlar bu ikili üzerinden yapılmaya başlandı. CSKA maçtaki ilk üçlüğü dakika 12 de Vorontsevich ile buldu. CSKA çeyreğin ilk yarısında dış atışlara yönelse de yüksek yüzde ile başarı sağlayamadı (1/4). Valencia ise hücumda zorlansa da sayılarının tamamını boyalı alana indirilen ve içeri kat edilen pozisyonlarla buldu. Fakat Valencia’nın top kayıpları bu çeyrekte devam etti ve belki de ligin en iyi hızlı hücumu yapan takımlarından birine bu fırsatları verince CSKA art arda turnikeler ile maçta farkı bir ara 7 ye kadar çıkardı. Valencia bu anlarda Dubljevic ile ayakta kalmaya çalıştı ve ilk yarıyı 43-38 geride bitirdi. Bu çeyrekte De Colo 14 Sayı Higgins 9 Sayı ile, Valencia’da Pleiss 10 Sayı Dubljevic ise 9 Sayı ile oynadı.

3.çeyrekte ise CSKA fırtınası vardı. Sazı tekrar eline alan De Colo adete takımını bir maestro gibi yönetti. Savunmada müthiş kararlı ve istekli olan CSKA çeyreğin ilk yarısını 15-7lik üstünlükle geçti. İlk yarı 1/5 ile 3lük atan CSKA bu çeyrek 7/6 ile muazzam bir yüzde ile tam 30 sayı buldu. Valencia savunması ise bu çeyrekte tamamiyle çöktü ve maçı bıraktı. Çeyreğin sonuna doğru koç İtoudis De Colo ve ana rotasyon oyuncularının tamamını kenara aldı ve yedek ağırlık bir 5 oyuna sürdü. De Colo 20 Dakikada 23 Sayı ile takımın şüphesiz en iyisiydi. CSKA bu çeyreği 73-54 önde bitirdi.

Son çeyrek Valencia ana rotasyon oyuncularını sahada tutmaya devam etse de CSKA savunması karşısında çaresiz kaldılar ve San Emeterio’nun üçlükleri ile ayakta kalabildiler. Cska bu çeyrekte ( Kulagin – Antonov – Clyburn – Kurbanov – Hines) 5i ile mücadele etti. Çeyreğin 2. Yarısında Cska oyunun temposunu aşırı düşürdü ve maçı 94-67 kazandı.

SAFA ERKAM BAYBURTLU

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here