Chris Paul Dedesini Unutamıyor…

1661
Chris Paul
Chris Paul Dedesini Unutamıyor...

Houston Rockets’ın yıldız ismi Chris Paul için çok özel bir gün. Ailesine bağlılığıyla bilinen tecrübeli oyuncu, 15 yıl önce bugün canından çok sevdiği dedesini kaybetmişti.

Anadolu Efes Stüdyo +1Anadolu Efes Stüdyo +1

Chris Paul’ün dedesi Nathaniel Jones, Paul’ün basketbol oynamasında öncü olmuştur. Antrenmanlara götürüp onu saatlerce yakından izlerdi. Hiçbir maçını kaçırmaz hatta işlerini onun maçına göre ayarlardı. Her maçı bench arkasında izlerdi. Dedesiyle harika bir ilişkisi olan CP3, sürekli onunla vakit geçirirdi. Annesi bir röportajında; “Onlar dede-torun değil adeta kardeş gibiler…” der

Paul yazları kardeşleri ile birlikte dedesinin dükkanında çalışırdı. Ufak bir dükkanı olan Nathaniel Jones, CP3’ün maçları olduğu zaman dükkanı kapatır hatta müşterilerin çoğu da o gün kapalı olduğunu görünce CP3’ün maçlarını izlemeye giderdi. Torununun gösterdiği performans ile oldukça mutlu olan Jones, müşterilerden gelen tebrikleri kabul eder. Mahallede bir çok kişi Paul’ü yakından takip ediyordu. Yavaş yavaş insanlar artık torununu tanımaya başlıyordu.

Dükkanda yoğun bir gün geçiren Nathaniel Jones, öğle saatlerinde biraz hava almak ve dinlemek için dışarı çıkar. Dükkanın arkasındaki otoparkta oturan Jones, mahallede yaşayan yaşları 14 ile 15 arasında değişen 4 genç tarafından saldırıya uğrar. 61 yaşındaki Jones, cüzdanını çalmaya çalışan gençlere karşı direnir. Ancak aralarından biri yaşlı adamı 3 yerinden bıçaklar ve cüzdanı alıp arkadaşlarıyla olay yerinden kaçar. 2 ay sonra ise zanlılar yakalanır ve ömür boyu hapis cezasına çarptırılır.

Dedesinin öldüğü anda Chris Paul ise okulunun futbol maçını izlemek için arkadaşlarıyla beraberdir. Chris Paul acı haberi kuzeninden alır.

Chris Paul olayı kabullenememiş, ailesi ve arkadaşları güçlükle onu sakinleştirmeye çalışmıştı. Öte yandan 2 gün sonra Chris Paul’ün çok önemli bir maçı vardı. Paul maça çıkmak istemiyor, kimseyle konuşmuyordu. Yakın çevresine artık basketbol oynamak istemediğini söylüyordu. Teyzesi bunu dedesi için yapmasını söyledi. “Maçta 61 sayı at dedeni mutlu et…

Chris Paul çıktığı maçlarda en fazla 39 sayı atabilmişti. 61 sayı adeta imkansızdı. Lise basketbol tarihinde en çok 69 sayı atan olmuştu.

Paul maçın ilk çeyreğinde 24, ilk yarısında ise 36 sayı attı. Maçın bitmesine 2.59 kala basket faulü aldı. Paul, gözleri dolu bir şekilde serbest atış çizgisine gitti. Topu sektirip bilerek airball attı ve ağlayarak kenara geldi. Dakikalarca babasına sarılarak ağlamaya devam etti. Chris Paul 61 sayı atarak dedesini ölümsüzleştirmeyi başarmıştı!

Chris Paul: ”O gün karşımda kim olursa olsun, ben yine 61 sayıya ulaşacaktım. Çünkü dedemin beni izlediğini biliyordum!

Ruhi ÜNAL

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here