Cedi Osman:”Kimse Benim Kadar Üzülmedi.”

2863

Milli Basketbolcu ve NBA takımlarından Cleveland Cavaliers’ta forma giyen Cedi Osman, O Anın Hikayesi’nde Nebil Evren’in sorularını yanıtladı.

Cedi Osman NBA’de gelmiş geçmiş en iyi basketbolculardan biri olan Lebron James ile olan bir anısını paylaştı:

“O da ben de yüksek enerjiyle oynuyoruz. Ondan çok şey öğrendim ve zamanla çok yakın dost olduk.  İkinci antrenmanda kendi aramızda maç yapıyorduk.LeBron’a karşı oynuyordum.O kadar hızlı geldi ki üstüme benim ayağıma bastı ve kendi ayağını burktu. Sakatlandı.Ama galiba ilk orada onun saygısını kazandım.Onu hastanede ziyaret ettiğimde, ‘Hiç önemli değil, sen de benim gibi sert mücadele ediyorsun, böyle devam et’ dedi .

2019 FIBA Dünya Kupası’nda ABD, 12 Dev Adamı 93 – 92 mağlup etmişti. Cedi Osman, 2019’da ABD ile oynadıkları maçta 2 serbest atışı kaçırdığı anı ise şöyle anlattı:

“O maç, hep aklımda. Çok üzülmüştüm. Tepkiler biraz fazla oldu.İnsanlar tepki gösteriyor, ama inanın o insanlardan hiçbiri benim kadar üzgün değildi.İyi oynamadığım bir maçtı. Son iki serbest atış bendeydi. Soksaydım, maçı kazanacaktık.Bu fırsatı elimizden kaçırdık.İnanıyorum ki bu fırsatı tekrar yakalayacağız.”

Milli Takım ile olan bağını ve düşüncelerini anlatan Cedi Osman şu sözleri söyledi:

“Milli formayı giymek benim için apayrı bir şey. Ben Makedonya’da doğdum ama benim bütün baba tarafım Türk. Bu yüzden ben de kendimi Türk olarak görüyorum ve bunu hep dile getiriyorum. Milli formayı giymek benim için çok büyük bir gurur. Yaz ayları geldiğinde özellikle çok mutlu oluyorum. O dönemlerde takım arkadaşlarımla birlikte oluyorum ve Milli formayı terletiyorum, bu da beni çok mutlu ediyor. Benim tabii ki de en büyük hedefim şampiyonluk kazanmak. Bunu başarabileceğimize inanıyorum çünkü çok yetenekli bir takımımız var.”

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz