Cedi Osman: “LeBron ilk günden beri bana destek oluyor”

990
NBA
Cedi Osman merak edilenleri cevapladı.

NBA takımlarından Cleveland Cavaliers forması giyen 22 yaşındaki temsilcimiz Cedi Osman, FIBA’nın internet sitesine özel açıklamalarda bulundu.

Milli Formayı Giymek Büyük Onur

Milli takımın felsefesi hangi maça çıkarsak çıkalım son topa kadar mücadele etmek. Bu noktada hem Bursa’da taraftar desteğini arkamıza alarak, hem de Kiev’de mücadele ederek kazanmayı başardık. Takım olarak iyi mücadele, hem hücumda hem savunma da ortak olarak doğru hareket etmek başarıya giden en önemli araç. İstatistik anlamında her iki maçta da öne çıkan oyuncular oldu ama ben başarının takım olarak geldiğinde inanıyorum.

Ben ilerleyen turnuvalarda çok daha iyi performans sergileyip, daha üst turlarda kendimize yer bulacağımızı düşünüyorum. Tabii şu an NBA takvimi nedeniyle, eleme grubu maçlarından uzak kaldım ancak sakatlık, hastalık olmadığı müddetçe ben her zaman milli formayı giymek için sabırsızlanıyorum.

NBA Çok Farklı

Uyum sürecini çok hızlı atlattım. Hem takım arkadaşlarım, hem de taraftarla sağladığım iletişim bu sürecin olumlu geçmesini sağladı. NBA çok farklı dünya. Saha içi kadar saha dışında da sürekli bir aksiyon içerisindesiniz. Esasında bu hareketlilik sayesinde takım arkadaşlarımla farklı sosyal etkinliklerde sürekli bir araya geliyoruz. Benim gibi ilk senesini geçiren oyuncular için bu ortamlar hem Amerikan yaşantısını görmek, hem de arkadaşlarım ile saha dışında daha fazla diyaloğa girip, birbirimizi tanımak açısından çok yararlı oluyor.

NBA şampiyonluğu için yarışan bir kadronun içinde yer almak harika bir duygu. Umarım ilk yılımda şampiyonluk yüzüğü takabilirim. Gelişimime katkı olarak şunu söyleyebilirim. Basketbolda her gün yeni şeyler keşfediyorum. Takım arkadaşlarım çok tecrübeli oyuncular, hepsini ayrı ayrı gözlemleyip, yeni şeyler öğrenmeye çalışıyorum.

LeBron James ile Aynı Takımda Olmak Büyük Şans

Kendisi ilk günden beri bana destek oluyor. Ondan öğreneceğim çok şey var ama dünyanın en iyisi olmasına rağmen hala çok çalışması, çok iyi bir profesyonel olması, antrenmanlara ilk gelen ve son çıkan bir basketbolcu olması bana ve tüm takım arkadaşlarıma mükemmel bir örnek olmasını sağlıyor.

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz