Cedi Osman Galibiyet Sonrası Açıklamalarda Bulundu

1508
NBA
Cedi Osman Galibiyet Sonrası Açıklamalarda Bulundu

Dün gece oynanan Cleveland Cavaliers-Minnesota Timberwolves karşılaşmasını 140-138’lik skorla ev sahibi ekip Cleveland Cavaliers kazanmış ve temsilcimiz Cedi Osman, Jimmy Butler’a yaptığı savunması sonucu tekrardan koç Tyronn Lue’in ve Cavs’lı taraftarların beğenisi kazanmıştı. Temsilcimiz bu karşılaşmada sahada 21 dakika kaldı ve 9 sayı, 4 ribaunt, 1 top çalma ile mücadele etti.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Galibiyet sonrası açıklamalarda bulunan Cedi Osman koç ile arasındaki ilişkisi hakkında ve maç hakkında açıklamalarda bulundu; LeBron James’in son saniyede attığı basket inanılmazdı. Bizim için en önemli şey bugün kazanmaktı ve biz bunu başardık. Son zamanlarda bazı sıkıntılar yaşadık fakat takım olarak reaksiyon göstermeyi başardık. Savunmada birkaç hatalarımız oldu ve yeteri kadar iyi değildik ama buna rağmen bugün takım olarak harika bir performans sergiledik. Ben hep hazırım. Koç benimle hep konuşur. Bugün sahaya çıkıp özellikle savunmada reaksiyon göstereceğim anı bekliyordum ve bunu maç içinde göstermeyi başardım. Bizim için önemli olan bu galibiyetin bir parçası olduğum için mutluyum” dedi.

Koç Tyroon Lue’da maç sonrası basın mensuplarına verdiği röportajda temsilcimiz Cedi Osman hakkında ise şu ithamlarda bulundu;

”Cedi oyuna girer girmez savunmada reaksiyon göstermeyi başardı ve takımına çok yardım etti. Onun etrafa yaydığı enerji tüm takıma bulaşıyor. Cedi Osman’dan beklediğimiz ve ondan görmemiz gerekenleri bugün bize gösterdi. Cediyi oynatmam gerek. Çünkü takıma çok şey katıyor. Oyun kurucu, Şutör gard ve kısa forvet pozisyonlarını çok iyi biliyor. Savunma bilgisi de çok iyi. Hücumda da sahayı koşarak geçiyor. Bir çaylağa göre bir oyunun nasıl oynanması gerektiğini çok iyi biliyor” dedi.

Takımın yıldızı LeBron James’te maç sonrası basın mensuplarına Cedi Osman hakkında açıklamalarda bulundu. King sözlerine ”Cedi basketbol aşkıyla oynuyor” diyerek başladı ve şöyle devam etti;

“Cedi saha da bize enerji katıyor. Hata yapabilir hatta yapacakta ama bunda bir sorun yok. Onun bu basketbol aşkıyla gelen saflığı ve sahada vermiş olduğu pozitif enerjisi tüm takıma bulaşıyor. O, kendi oyununu oynuyor. 14 yaşından beri profesyonel basketbol oynuyor ve oyunu da bu yüzden dolayı doğru oynuyor.” dedi.

Isaiah Thomas’ta maç sonrası Cedi hakkında şu sözleri söyledi; “Cedi’de bizde olmayan bir enerji var. Biz sahada Cedi yokken o kadar enerjik oynamıyoruz. Takım antrenmanlarında bile en enerjik o oluyor. Cedi çok çalışıyor ve bütün bunları hak ediyor. Bugün Minnesota Timberwolves karşısında süre aldığı için mutluyum. Sahada olduğu süre zarfında bize yardımcı oldu ve gelecekte de yardımcı olacağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Temsilcimiz Cedi Osman hakkında NBA yıldızlarından bu tarz açıklamalar duymak gurur verici. Umarım bizi NBA’de daha çok gururlandırırsın Cedi. Sahaya koymuş olduğun o enerjinle takımına yardımcı olmaya devam edersin…

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here