Bu Sezon Doğu Konferansı Bir Başka

276
NBA
NBA Analiz

Tüm takımlar hemen hemen sezonun yarısını tamamlamışken LeBron egomanyasında şekillenen Cavs’ın mutlak hakim olduğu Doğu konferansı bu sene alev alev yanıyor.

Toronto son yıllardaki çıkışına devam ederken Boston da takıma eklenen Kyrie ile final adaylarından biri oldu. Washington son sürat çıkışını sürdürürken Milwaukee ne yapacak merak konusu.

Buna nazaran bu yıl Batı’da ise ilk 3 sıra şimdiden belli oldu diyebiliriz ama gene de genç kadrosuyla üst sıralardan kopacak gibi durmayan Minnesota ve kendisine yeni bir yapılanma ile Big3 oluşturan OKC‘nin ne yapacağı merak konusu. Bildiğiniz üzere Russ, Melo, ve PG13 birbirine hala tam uyum sağlayabilmiş değil, beklenenin altında bir performans sergiliyorlar şu an için ama birbirine uyum sağlamış bu 3’lü fazlasıyla can yakabilir benden söylemesi.

Gel gelelim bu sezon beklenenden çok daha iyi durumda olan Detroit‘e; başarıları şans mı? Bunu söylemek acımasızlık olur çünkü savaşarak oynuyorlar. En büyük hayalkırıklığı ise sanırım NOP çünkü: kadrosuna Boogie’yi katmasiyla çok daha üst sıralarda olması beklenirken izleyenler tarafından büyük bir hayalkırıklığı oluştu.

Cavs kadrosuna birçok katkı yapsa da LeBron önderliğinde bu sezon bir türlü ritim yakalayamadı ve işleri sezonun kalanında da hiç kolay olacağa benzemiyor. Cavs son 3 sezondur GSW ile oynanılan finallerin birinde inanılmaz bir dönüşe imza atarken diğer 2 finalde ise çok sönük kaldı. 3-1’den verdiği seri sonrasında büyük şok yaşayan GSW kadrosuna Durant’i katınca herkesin yenmek için kadro yapılanmasına gittiği bir takım haline geldiler. Bu yaz yapılan takasların birçoğu GSW’yi durdurmak üzerine yapıldı ama şu an için yalnızca Houston ümit verirken onlar da dış şutlarında isabet bulamadıkları zaman saha içinde ne kadar büyük sorunlar yaşadıkları aşikar.

Bakalım CP3 ve Harden playofflarda olası bir karşılaşma durumunda GSW’yi devirmek için bir plan hazırladılar mı yoksa GSW gene güle oynaya şampiyonluk yolunda ilerleyecek mi? Sezonun sonlarına yaklaşınca bunları söylemek daha kolay olur ama gene de ‘görünen köy’ kılavuz istemiyor sanırım.

Furkan Serbes

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz