Boston Celtics Doludizgin

374
NBA
Boston Celtics 15 maçtır yenilmiyor.

Dün gece Atlanta Hawks evinde Boston Celtics’i konuk etti. Philips Arena’da oynanan mücadeleyi Celtics 110-99 kazandı ve galibiyet serisini 15 maça çıkardı. Ev sahibinde Schroder 23 sayı 9 asist, Bazemore 19 sayı ve Collins 18 sayı katkı vermesine rağmen mağlubiyeti önleyemediler. Kazanan taraf Celtics’de ise Irving 30 sayı ile maçın en skoreri olurken, Brown 27 sayı ile galibiyete katkıda bulundu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Birinci periyodun ilk 3 dakikası karşılıklı basketlerle 10-9 Celtics üstünlüğüyle geçildi. Hawks bu dakikadan sonra Bazemore, Prince ve Schroder’in etkili oyunları ve iyi savunmayla Celtics’i top kaybına zorlayarak, 4 dakika civarı bir sürede 16-0 seri ile skoru 25-10 yaptı. Periyodun kalan kısımlarında ise aradaki fark korundu ve ikinci periyoda 35-20 Hawks üstünlüğüyle girdik.

İkinci periyot da ise bu sefer Celtics canlandı ve Morris’in ve Smart’ın basketleriyle 3 buçuk dakikada farkı 4‘e indirdiler.(39-35) Bu bölümde Marcus Smart’ın attğı iki üçlük dikkatleri çekti. İlk yarının geride kalan kısmında ise Schroder, Hawks adına etkili olurken Irving de Celtics adına etkili oldu ve devreye 50-44 Hawks üstünlüğü ile girdik.

İkinci yarıya Horford’un üçlüğüyle başladı Celtics. Hawks tarafında ise Schroder, 2 dakikada kaydettiği 8 sayıyla farkı 7 yaptı.(58-51). Celtics ilerleyen dakikalarda savunmaya ağırlık vermeye başlayınca da meyvelerini aldı. Fark 3 sayı iken Jaylen Brown ile sol dipten birbirinin aynısı iki tane üçlük bulunca uzun süre sonra maçta üstünlüğü sağladı. (68-65) Periyodun kalan kısmında Tatum’un iki müthiş smacı göze çarptı. Final periyoduna 80-77 Celtics üstünlüğüyle girdik.

Final periyodunu ise ikiye bölüp ilk 7 ve son 5 dakika olarak incelemek gerekir. İlk 7 dakikalık bölümde başa baş mücadele devam etti. Hawks’da çaylak Collins etkili olurken, Celtics’de Rozier sayılar buldu. Hawks’ın hücum ribaundlarında etkili olduğu bu ilk bölümde 3 defa da öne geçtiğini belirtmemiz gerekir. Clutch Time diye bildiğimiz son 5 dakikayı Celtics’de muazzam oynan biri var ve o da hepimizin bildiği gibi Kyrie Irving. Bu dakikadan sonra maça yumruğunu vurdu ve iki tane zor üçlük atmayı başardı. Kalabalık içinden attığı o mükemmel turnikelerinden de bize bir bölüm gösterdi ve takımını galibiyete taşımasını bildi.

Celtics mücadeleyi 110-99 kazandı ve seriyi 15 maça çıkardı. Hawks ise 16 maçta

3 galibiyette kalarak kötü gidişatını sürdürdü.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here