Ben Simmons ve Al Horford, Furkan Korkmaz’ın Game Winner’ını Yorumladı

3596
Ben Simmons ve Al Horford, Furkan Korkmaz’ın Game Winner’ını Yorumladı

NBA’de geride bıraktığımız gecede Philadelphia 76ers, Portland Trail Blazers’ı 129-128lik skorla mağlup ederken gecenin kahramanı milli temsilcimiz Furkan Korkmaz oldu.

Portland Trail Blazers Anfernee Simons’un 3 sayılık basketiyle bitime 2.2 saniye kala 128-126 öne geçmişti. Alınan moladan sonra topu kenardan çıkaran Ben Simmons Furkan Korkmaz’ı buldu ve Furkan bitime 0.4 saniye kala 3 sayılık isabeti bularak, maçı takımına kazandırdı. Furkan Korkmaz’a pası veren Ben Simmons ve Furkan’ın savunmacısını perdeleyen Al Horford maç sonrasında Furkan Korkmaz’ın game winner’ını yorumladılar ve temsilcimizden övgüyle bahsettiler. İşte iki All Star ismin, milli temsilcimiz hakkındaki açıklamaları:

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Ben Simmons: “Furkan’ın boş kaldığını gördüğümde şok oldu diye düşündüm. Ama Furkan’ın o şutu sokacağına güveniyordum. Her gün çok sıkı çalışıyor, harika bir mücadeleci ve muhteşem bir oyuncu. Bu yüzden bu şutun girmesine şaşırmadım. Bu şansı bulduğu için çok mutluyum.”

Al Horford: “Furkan’ın adamına sağlam bir perde koymaya çalıştım. O gerçekten çok öz güvenli. Ritimli bir şekilde pozisyonunu aldı. Çizgilere basmaması çok zordu. Çok iyi zamanladı, pozisyon aldı ve şutunu soktu. En önemli şey ise hazır kaldı ve bu pozisyonu bekledi.”

Furkan Korkmaz maçta 4/9 saha içi isabeti ile 11 sayı, 3 ribaund, 2 asist ve 2 blok ile mücadele etti. Furkan, Philadelphia 76ers’ın bir önceki maçında Minnesota Timberwolves karşısında 17 sayı bulmuş ve bu sezon kendi adına en yüksek rakama ulaşmıştı.

Furkan Korkmaz’ın Portland’a Son Saniyede Attığı Maç Kazandıran Basketi

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here