Batıda Play-Off’u Garantileyen 5. Takım Oklahoma Oldu

254
NBA
Batıda Play-Off’u Garantileyen 5. Takım Oklahoma Oldu

Ilk periyot
Maça iyi başlayan taraf Miami tarafı oldu. Hızlı hucümlarla sayı kaydeden Josh Richardson Miami adına fark yaratan oyuncu oldu. 0-12 seri ile başlayan Miami, ilk periyodun son 5 dakikasına kadar isabetli şut bulamayan (0/10 FG) Oklahoma’ya karşı farkı arttırdı.(1-18) Billy Donovan mola aldı. Bu dakikadan itiraberen biraz toparlayan Oklahoma 11-2  seri ile de beraber skoru 16-25 e getirdi. Bu seri ile beraber Erik Spoelstra mola aldı. Moladan sonra da Rüzgarunın yönü değişmese de Miami ilk periyotu önde bitirmeyi başardı. (21-27)

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

2. Periyot
Periyot başında Grant’in pota altındaki dominant oyunu ile bulduğu sayılara karşılık Miami tarafında Wade’in asist ve sayıları vardı. Periyot devamında Westbrook ve Dragic’in etkili oyunları iki takımın skorları arasındaki farkı Miami lehine 4 ila 6 arasında tuttu. Bu süreçte Westbrook’un asistinde Paul George’un bulduğu 3 üçlük isabetine Hasan Whiteside basket faulle cevap verdi.(42-47) Billy Donovan ilk yarınının bitimine 3 dk kala mola aldı. Maçta Adams’ın kötü gününde ve Richardson’un iyi gününde olması farkın erimesine izin vermedi. Bu durumu iki takımın boyalı bölgeden bulduğu sayılardan da anlayabiliriz.( ilk 2 periyot adına 8-36) periyotun sonunda vitesi nitekim artıran Oklahoma ilk yarıyı 49-52 geride bitirdi.

3. Periyot
İlk 3 dakikada Westbrook ve Paul George’un üçlüklerine Whiteside ve Tyler Johnson karşılık verdi. (60-65) Billy Donovan mola aldı. Mola sonrası Paul George’a yaptığı faul sonrası itirazdan Whiteside ‘a teknik faul çalındı. Steven Adams’ın hücum reboundu sonrası kaydettiği sayıyla Oklahoma ilk kez eşitliği sağladı. (65-65) Eşitlikten sonra Whiteside’ın etkili oyunu ile Miami 0-8 seri yakaladı.(65-73)  Üçüncü periyot sonunda 76-81 Miami üstünlüğü bozulmadı.

4. Periyot
Son periyot hızlı başladı. Raymond Felton’un üçlüğüne Ellington üçlükle cevap verdi. Ardından Patrick Patterson üçlük isabeti ve faul aldı. Başarısız Miami hücumunu sonrası Brewer’ın bulduğu turnike ilr OKC maç başından beri ilk defa öne geçen taraf oldu. (85-84) Billy Donovan mola aldı. Mola sonrası hızlı hücumlarla ve Felton ile Grant işbirliği ile bulunan basket faullerle rüzgarı arkasına alan OKC maç sonuna 6.30 kala skoru 92-88’e getirdi. Devamında Jerami Grant’in 2 yönlü etkili oyunu George ve Westbrook’un isabetli şutları skoru 99-91’e getirdi. Erik Spoelstra mola aldı. Mola sonrası Westbrook ve George’un çizgiden bulduğu sayılarla skor 105-91 oldu. Bu skor Oklahoma adına ilk 2 haneli farkları gördüğü an oldu. Erik Spoelstra mola aldı. Bu dakikadan sonra farkı Jerami Grant’in etkili oyunu ile 22’ye çıkartan Oklahoma skoru 115-93’e getirdi. Maçı Oklahoma 115 – 93 kazandı. Böylece Utah Jazz’dan sonra Oklahoma City Thunder, batı konferansında Play-Off’lara gitmeyi garantileyen 5. takım oldu. Westbrook 23 sayı 18 rebound 13 asist ile triple double rakamlarına ulaştı.

MAÇ SONUCU: 115-93

Westbrook 23-18-13, Paul George 27, Jerami Grant 17;
Josh Richardson 18, Hassan Whiteside 16-8 ile oynadı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here