Batı Konferansı’ndaki Açık Pencere Ve Olası Bir X-Faktörü

245
Batı Konferansı'ndaki Açık Pencere Ve Olası Bir X-Faktörü

2000 yılından beri Lakers, Spurs, Warriors üçgeninde şekillenmiş ve sürprize kapalı bir yapıda olan Batı Konferansı bu sezon çok daha farklı bir kimlikte. Geçmişten aşina olduğumuz dominant Batı takımlarının olmamasının yarattığı belirsizlik bu kimlik değişiminin ana sebebi. Dolayısıyla Playoff bileti alacak hemen hemen her takım Batı’nın şampiyonu olmak için bir şanslarının olduğuna inanıyor. Bu inanç da “Neden finale çıkan takım biz olmayalım ki?” sorusunu organizasyonlara sorduruyor.

Batı’daki açık pencerenin muhakemesini yapacak organizasyonlar da inançlarını ikna aşamasına getirdikten sonra tüm fişlerini masanın ortasına koymak isteyebilir. Bu da dikkatleri Batı’da kartları yeniden dağıttıracak olası X-Faktör’e çeviriyor. Malumunuz Brooklyn’de tekrar aktive olmasına gün sayılan bir yanardağ bulunuyor. Bu isim de tabii ki Kevin Durant.

Yazın yaptığı takas talebi gerçekleşmemiş olsa da günümüzde bir süperyıldız takasını isterse o talep er ya da geç gerçekleşir. Yani 2023 yılında Durant’i başka bir formayla görme ihtimalimiz oldukça yüksek. Doğu takımlarının Durant için vazgeçmeyi kabullenecekleri varlıklar Nets’in taleplerini karşılamayacaktır. Nets de reddedilemeyecek bir teklif almadıkça Durant’i kendi konferanslarından bir takıma takaslamayacaktır. Böylece Durant’in konferans değiştirme ihtimali de bir hayli artıyor.

KD için yapılmış takas dedikodularında Batı’da Playoff yarışında olan beş takım bulunuyor.
Suns, Warriors, Pelicans, Grizzlies ve Trail Blazers.
Bu takımların ortak özellikleriyse öncelikle Durant eklemesiyle Batı’da favori konuma gelebilecek olmaları, ilgi çekici genç oyunculara sahip olmaları ve en önemlisi takaslanabilecek konumda bir hayli Draft haklarının olması. Nets yeniden yapılanma butonuna bastığı anda bu beş takım Durant için tam teçhizat bekliyor olacak.

Bucks ve Celtics, ilk çeyreği tamamlanan sezonda Doğu’daki rakipleriyle aralarında ciddi bir sıklet farkı olduğunu şimdiden kanıtladı. Batı’daki belirsizliği ortadan kaldırıp 2017’de yaptığı gibi dengeleri alt üst ederek net favorinin belirlenmesini sağlayacak kişi Kevin Durant olabilir.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz