Baskonia Galibiyet İle Başladı

196

Turkish Airlines Euroleague’in ilk haftasında Litvanya ekibi Zalgiris Kaunas evinde Kırolbet Baskonia’yı konuk etti. Sarunas Jasikevicius’un ekibi Pedro Martinez’in ekibine karşı direnç gösteremedi ve 79-87’lik skor ile maçı kaybetti.

USA Team Fans
USA Team Fans

Maçın ilk çeyreğine ev sahibi ekip Zalgiris Kaunas hızlı başladı ve Ulanovas’ın basketiyle skoru 2-0’a getirmeyi başardı. İlerleyen dakikalarda konuk ekip Baskonia’dan cevap gecikmedi ve Shengelia’ın üç sayılık isabeti ile skor 2-3’e geldi. İlk çeyreğin sonlarına kadar her iki takımda sayı bulmakta zorlandı fakat çeyrek sonlarında karşılıklı gelen basketler sonucu ilk çeyrek 24-22 ev sahibi ekip Zalgiris Kaunas’ın üstünlüğü ile kapandı.

İlk yarının ikinci çeyreğine 24-22’lik skorla yenik başlayan Baskonia, Marcelinho Hueartas’ın iki sayılık basketiyle maça denge getirmeyi başardı. İkinci çeyreğin ilerleyen dakikalarında ev sahibi ekip Zalgiris Kaunas, Nate Wolters’ın etkili oyunuyla sayılar bulurken, Baskonia ise pota altından Ilımane Diop ile sayılar üretti. Çeyrek sonlarında ise skora Shengelia’nın da katkı vermesiyle ilk yarıyı 39-42’lik skorla konuk ekip Baskonia üstün kapadı.

Üçüncü çeyreğin başlarında ise sahada iki takımda savunmalarını konuşturdu ve çeyreğin ortalarına geldiğimizde konuk ekip Baskonia sadece 2 sayı bulurken, ev sahibi Zalgiris Kaunas ise 5 sayı bulmayı başardı ve skor 44-44’e geldi. Çeyrek sonlarına geldiğimiz de ise Zalgiris savunmasını delmeyi başaran konuk ekip Baskonia Granger ve Shengelia’nın etkili oyunlarıyla hücumda ard arda sayılar bulmaya başladı ve üçüncü çeyreği de 53-63’lük skorla ile üstün kapatmayı başardılar.

Final periyoduna skor dezavantajı ile başlayan Zalgiris Kaunas, periyodun başlarında Paulıus Jankunas’ın iki sayılık basketiyle farkı sekize indirmeyi başardı. Ev sahibi ekip Zalgiris, hücumda sayılar üretip farkı kapatmaya çalışsa da savunmada o kadar başarılı olamayıp bu durumu maç sonu skor tabelasına da yansıttılar ve maçı 79-87’lik skor ile kaybettiler.

Zalgiris Kaunas’ta Nate Wolters 19 sayı, 3 ribaund, 5 asist; Arturas Mılaknis ise 12 sayı ile oynadı. Konuk ekip Baskonia’da ise Jayson Granger 15 sayı, 4 asist; Tornike Shengelia 12 sayı, 6 ribaund ile mücadele etti.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here