Barkley’den Embiid’e ”FORMA GİR”

998
Barkley'den Embiid'e ''Forma Gir''

Eski NBA oyuncusu ve zaman zaman çıkışları ile çok konuşulan Charles Barkley açıklamaları ile yine gündeme geldi. ESPN’de katıldığı programda Joel Embiid’e öneride bulundu. ‘’FORMA GİR.’’

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Embiid’in forma girmesi gerektiğini söyleyen Barkley, yayın sırasında daha da ileri gitti ve Embiid’in şişman vücudunu şekillendirmesi gerektiğini söyledi. Özellikle de Philadelphia 76ers’te bu gerçekleri söyleyebilecek biri var mı merak ettiğini de söyledi. Sizce Philadelphia 76ers’ta takımın en önemli yıldızına bu sözleri söyleyebilecek biri var mı?

Embiid’in yanlış kullanıldığını da düşünen Barkley, sezon sonundaki düşüşünü verilen sürelerin fazla olmasına bağladı. Play-off’ta zaman zaman eleştirilen Embiid, double-double ortalaması ile sezona nokta koymuştu.

Ben Simmons’a da değinen Barkley, beş yıllığına 170 milyon dolar kazanacak bir oyuncunun şutuna çalışması gerektiğini söyledi. Embiid için sorduğu soruyu tekrarladı ve Philadelphia’da ‘’Sana 170 MD verdik. Git şutunu geliştir.’’ diyebilecek biri var mı diye sordu.

Yayın devam ederken Zion Williamson’a da değinen Barkley, ‘’New Orleans’ta harika bir sistem olduğunu düşünüyorum. David Griffin ve Alvin Gentry’i seviyorum, ancak mükemmel oyun ağırlığının ne olduğunu görmek için kapsamlı bir plan bulmaları gerekecek. Onun 129 kg olduğunu duydum. NBA’de 129’la oynayamazsınız. Bu ağırlıkta oynayamazsın. Dizlerinin üzerinde çok fazla stres var. ” dedi. Birçok kişide olduğu gibi Barkley’de de Zion hakkında şüpheler var. Yaz Ligi’nde ilk maçta sakatlanması da insanları korkuttu. Hafif bir sakatlık olsa da riske edilmedi.

Charles Barkley’de kariyerinin başlarında kiloları ile gündemdeydi. Kendi hayatından örnek veren Barkley, kariyerinin başlarından şişman olarak adlandırılmasının onun için olumlu olduğunu, Moses Malone’un kendisine şişman ve tembel dediğini ve Malone sayesinde 23 kilo verdiğini söyledi.  

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here