Barcelona Lassa Zorlanmadı

173
Turkish Airlines EuroLeague
Barcelona Lassa, sahasında konuk ettiği Brose Bamberg'i 81-66'lık skorla mağlup etti.

THY Euroleague’in 19. Haftasında Barcelona Lassa, Brose Basket’i konuk etti. Baştan sona üstün götürdüğü maçı ev sahibi ekip 81-66 ile kazandı. Bu galibiyetle Barcelona Lassa 7. galibiyeti aldı ve haftayı 9. sırada tamamladı. Brose Basket ise 7 galibiyetle 12. sırada kaldı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Barcelona Lassa’da Rakim Sanders 8’i son 5 dakikada olmak üzere attığı 17 sayı ve çaldığı 6 top ile maçı getiren isim oldu. Thomas Heurtel 15 sayı, Ante Tomiç 13 sayı 9 ribaunt, Pierre Oriola ise 12 sayısı ile galibiyette pay sahibi oldular. Brose Basket’te ise Maodo Lo’nun 14 sayısı galibiyet için yeterli olamadı.

Maç takımların etkili savunmasıyla başladı. Etkili savunmaya isabetsiz atışlarda eklenince takımlar skor üretmede zorluk çektikleri dakikaları oynadılar. Birinci periyodun ilk 5 dakikalık bölümü 6-4 Barcelona Lassa üstünlüğü ile geçti. Ev sahibini ilk dakikalar sırtlayan isim Adam Hanga oldu. Hücumda biraz daha toparlanan Brose Basket, Barcelona Lassa’nın orta mesafeli oyununa 3 sayılık atışlar ve boyalı alan sayıları ile karşılık verdi. İlk periyot 18-15 Barcelona Lassa lehine sonuçlandı.

İkinci periyoda etkili bir hücum performansı ile başlayan Katalan ekibi 2.30 dakikada yakaladığı 9-3 seri ile skoru 27-18’e getirdi. İlk dakikalarda Oriola ve Heurtel ev sahibinin skorer isimleriydi. Periyot bitimine 7.30 kala alınan mola sonrası Dorell Wright ile 3 sayılık atışlar bulan Brose Basket, Oriola ve Heurtel’i hücumda durduramayınca bitime 5 dakika kala farkın 10 sayıya çıkmasına engel olamadı.(34-24) Heurtel’in direksiyonda olduğu Barcelona hücumlarında yakalanan momentum, ev sahibinin skor olarak farkı çift hanelerde tutmasını sağladı. Brose Basket tarafında ise ilk yarının genelinde yapılan top kayıpları hücumda istedikleri verimi yakalamada sıkıntı yaratan en önemli faktör olarak göze çarptı. İlk yarının genelinde daha güvenli hücum eden ev sahibi Barcelona Lassa, Brose Basket karşısında ilk devreyi 44-34 önde kapadı.

Üçüncü periyot temposu düşük hücumlarla başladı. Hücumda istediklerini parkeye yansıtmaya devam eden ev sahibi Barcelona Lassa, rakibinin hücumda paniklemeye başlayıp dengesiz atışlar yapmasıyla ilk 5 dakikalık bölümü 50-38 ile önde geçti. Kalan bölümde Barcelona Lassa’yı hücumda düzen dışına çıkarmayı başaran Brose Basket, hücumda da ev sahibinin faul hakkını erken doldurmasını da fırsat bilerek, potaya yaptığı hücumlarla skorlar buldu ve farkı 7 sayıya kadar indirdi. Final periyoduna ev sahibinin 59-52 avantajıyla girildi.

Son periyot takımların daha doğru ve boş atışları bulmak adına set hücumunu oynanıp, hücumda top paylaşımını iyi ve seri şekilde yapmaya çalışmalarıyla başladı. Daha etkili bir oyun segileyen Brose Basket son 5 dakikaya 4 sayı farkla 65-61 geride girdi. Maodo Lo üzerinden bulduğu sayılarla farkı 1 sayıya kadar indiren Brose Basket’e(67-66), Barcelona Lassa Rakim Sanders ile karşılık verince son 2 dakikaya 73-66 üstün girdi. Son 2 dakika rakibine sayı imkanı vermeyen ev sahibi ekip parkeden 81-66 ile galip ayrılmasını bildi.

Maçın Özeti:

Hüseyin POLAT

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here