Arayı Açma Zamanı: Wardell Stephen Curry

512
Arayı Açma Zamanı: Wardell Stephen Curry

Basketbol oynanış şeklini değiştiren Stephen Curry, dün gece tüm zamanların en fazla üç sayı atan oyuncusu oldu. Dün Madison Square Garden’da taraflı tarafsız herkes Curry’i izlemek ve rekoruna tanıklık edebilmek için çok heyecanlıydı. Bu büyüleyici atmosferde Ray Allen ve Reggie Miller, Curry ile bir araya geldi. Dün gece normal sezon maçı izlemiyormuş gibiydik. Adeta NBA Finali 7. maçı oynanıyormuş havası vardı. Yayıncı kuruluşta yorumculuk yapan ve en fazla üç sayı isabeti bulan oyuncular arasında üçüncü sırada bulunan Reggie Miller; MSG’deki en ateşli atmosferin Curry için oluştuğunu söyledi. Her şey hazırdı ve maç başladı.

İtiraf etmek gerekirse maçtan çok Curry’e odaklanmıştı gözler. Neyse ki bizi çok bekletmeden maçtaki ilk üçlüğünü bularak Ray Allen’ı yakaladı. Maçın başında ilk üçlüğü bulması onu da rahatlatmış olacak ki çok geçmeden bir üçlük isabeti daha bularak artık tüm zamanların en fazla üç sayı isabeti bulan oyuncusu oldu.

Son bir hafta Curry için stresli geçmişti. Bazı maçlarda erken şut kullanmak isteyerek ritmini bozmuştu. Çünkü bir an önce rekoru kırmak istiyordu. Bu ciddi bir baskı oluşturmuştu. Bu baskı artık ortadan kalmış oldu. Akıllarda tek bir soru var. 33 yaşındaki Wardell Stephen Curry, kariyerinin sonuna geldiği zaman kaç üçlük isabeti ile emekli olacak? Artık rekor kırıldı; arayı açma zamanı.

Atakan Koç

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz