Anthony Towns Minnesota’yı Sırtladı !

349
NBA
KAT: "Henüz %40'ımı Gördünüz"

Son dakikaları müthiş bir heyecana sahne olan maçta Minnesota Timberwolves, Dallas Mavericks’i 97-92 mağlup etti.

İlk çeyreğe her iki takımda karşılıklı basketlerle başladı. Dallas ilk dakikalarda Barnes,Kleber ve Matthews ile basketler bulurken ev sahibi Minnesota Jimmy Butler ve Karl Anthony Towns ile karşılık verdi. İlk çeyrekte özellikle pota altını etkili kullanan Minnesota’ya dış atışlarla karşılık veren Dallas ilk çeyreği 24-23 önde kapattı.

İkinci çeyreğe Jimmy Butler ve Anthony Towns’ın üçlükleriyle başlayan ev sahibi ekip çeyrek başında öne geçmeyi başardı(29-27). Çeyreğin ortalarına kadar üstünlüğün sürekli el değiştirdiği karşılaşmada Barnes,Ferrell ve Matthews’la etkili olan Dallas 22.dakikada üstünlüğü tekrar eline geçirdi(46-41). Periyodun geri kalanında Minnesota, Butler ve Towns’ın üç sayılık basketleriyle farkı kapatmayı başarsa da Dallas ilk yarıyı 48-47’lik skorla önde kapadı.

Çekişme üçüncü çeyrekte de kaldığı yerden devam etti. Üstünlük sürekli el değiştirirken Minnesota’nın yıldızı Towns önderliğinde iyi bir çeyrek oynayan ev sahibi ekip 34.dakikada farkı dört sayıya çıkardı(66-62). Periyodun son saniyelerinde Barea kullandığı üç serbest atışta da isabet buldu ve son çeyreğe Minnesota’nın 71-69’luk üstünlüğü ile girildi.

Son çeyreğin hemen başında Barea,Matthews ve Harris’in basketleriyle başlayan Dallas 38.dakikada üstünlüğü tekrar ele geçirmeyi başardı(74-73). Geri düşmesine karşın çabuk reaksiyon veren ev sahibi Minnesota, Butler ve Crawford’un bulduğu basketlerle 77-76 öne geçmeyi başardı. Bu dakikadan sonra her iki takımda karşılıklı basketler buldu ve son 24 saniyeye Minnesota 93-92’lik skorla üstün girdi. Dallas 11 saniye kala Mattews’ın attığı şutta başarı sağlayamayınca, Taj Gibson’un serbest atışları mücadelenin skorunu belirledi ve Minnesota sahadan 97-92’lik skorla galip ayrıldı.

Minnesota’nın yıldız ismi Anthony Towns 28 sayı ve 12 ribaundluk performansıyla galibiyetin mimarı oldu. Dallas’ta ise Barnes’ın 19 , Barea’nın 16 sayısı mağlubiyeti engellemeye yetmedi.

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here