Antetokounmpo, 2021 Yılında Warriors’a Katılabilir!

1128

Son günlerde kulislerde dolanan müthiş bir iddia şimdiden NBA gündemine damga vurmuş durumda. 2021 yılında Free Agent konumunda olacak Giannis Antetokounmpo için Golden State Warriors devreye girmeyi planlıyor.

Curry-Thompson-Durant üçlüsüyle NBA’in son yıllarına damga vuran ve yükseldiği 4 finalde 3 şampiyonluk kazanan Warriors, sezon başında uzun bir sakatlık dönemi yaşamasına rağmen ligin en iyi oyuncularından bir tanesi olan DeMarcus Cousins’ı da kadrosuna katarak deyim yerindeyse kusursuza yakın bir ilk beş oluşturdu. Warriors şu an için 2019 sezonunu düşünse de gelecek yılların planlamasını da yavaş yavaş yapmaya başladı.

Bu planların başında ise son yıllarda gösterdiği gelişim ile NBA’in sayılı yıldızları arasına giren Yunan yıldız Giannis Antetokounmpo var. 2021 yılında serbest oyuncu statüsünde olacak oyuncu için Golden State Warriors ilgilenenler arasında ilk sırayı almış durumda. Antetokounmpo’yu kadroya katmak elbette çok zor ve Warriors bunun için şartları ayarlamak zorunda. Bu şartlara bakacak olursak;

  • Sezon sonunda serbest oyuncu statüsünde olacak Kevin Durant’in yeni sözleşme imzalamaması ve takımdan ayrılması
  • Draymond Green ile tekrar yeni sözleşme yapılırsa da bu sözleşmenin 2021 yılına kadar olması. (Green’in sözleşmesi şu an için 2019-2020 yılına kadar)

Tabii ki şartlar bunlarla da sınırlı değil. 2021-22 senesinde Stephen Curry 45.8 Milyon Dolar, Giannis’in takıma katılması durumunda ise Yunan oyuncu 42.6 Milyon Dolar kazanacak. Bu iki oyuncunun alacağı mebla zaten takımın toplam maaş yükünün %70’ini kaplayacak. Bu durumda Klay Thompson’da takımıyla sözleşme uzatırsa minumum 37.9 Milyon Dolar kazanacak ve bu üç oyuncunun toplam maaşı 126.3 Milyon Dolar olacak. Golden State Warriors’un burada da maaş bütçesini iyi ayarlaması gerekiyor.

All-Star maçında gözüktü ki Curry ve Antetokounmpo gayet iyi anlaşıyor ve bir araya gelirseler NBA’e damga vuracaklarına hiç şüphe yok. Zaman bize neler gösterecek hep beraber bekleyip göreceğiz.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here