Anadolu Efes Real Madrid’e Direnemedi

350
THY EuroLeague
Anadolu Efes Real Madrid’e Direnemedi

THY Euroleague 20. Hafta maçında temsilcimiz Anadolu Efes, Real Madrid’e konuk oldu. Maçın başından beri kontrolü bırakmayan Madrid karşısında iyi bir oyun sergileyemeyen Anadolu Efes, karşılaşmadan 87-68 mağlup ayrıldı. Anadolu Efes bu mağlubiyetle birlikte 15. yenilgisini aldı ve haftayı son sırada kapattı. Real Madrid ise 13. galibiyetini alarak üst sıralardaki yerini korudu.

Mücadele Dragic’in sayıları ile başladı. Maç başında Real Madrid’ de Causeur ve Campazzo’ya cevap veremeyen Efes, hücumda da top kayıpları yaptı ve ilk 3 dakikaya 7-2 geride girdi. Ergin Ataman’ın molasından sonra toparlanan Efes, Motum ve Dragic ‘in bulduğu sayılarla birlikte seri yakaladı ve 9-11 öne geçti. Çeyreğin son 4 dakikasında Anadolu Efes hücumda yaptığı top kayıpları ile skor bulmada zorlandı. Real Madrid ise kısa sürede bulduğu 3 üçlükle farkı açtı ve ilk çeyreği  Anadolu Efes 20-14 geride kapattı.

İkinci çeyrek karşılıklı basketlerle başladı. Anadolu Efes, Reyes’in sayılarına uzun süre sonra parkelere tekrar dönen Doğuş Balbay cevap verse de çeyreğin ortalarına doğru geçiş hücumlarında yetersiz kalmasıyla birlikte fark 10’a çıktı (28-18). Bu bölümden sonra  temsilcimiz hücumda Douglas ile kıpırdadı ve farkı 6 sayıya indirdi (30-24). Çeyreğin sonlarına doğru ise oyunun kontrolünü ev sahibi Real Madrid  aldı. Özellikle Tavares’in pota altında bitirdiği hücumlar ve savunmadaki direnciyle birlikte Jaycee Carroll’un dış atışları birleşince fark tekrardan çift hanelere çıktı. İkinci çeyreğin son dakikasında Anadolu Efes dış atış şansları bulsa da savunmadaki hataları sonucu farkı kapatamadı ve soyunma odasına 39-30 geride girdi.

Karşılaşmanın ikinci yarısına Real Madrid Campazzo’nun sayıları ile başladı. İlk 2 dakikada skor bulamayan Anadolu Efes, 43-30 geri düştü. Pota altına girmekte çok zorlanan temsilcimiz, McCollum ve Derrick Brown ile boş dış atış fırsatları bulsa da bu fırsatlardan yararlanamadı. Real Madrid ise maç başından beri savunmada iyi gözükse de hücumda zaman zaman yaptığı hatalar yaptı ve fark 7’ye indi(45-38). Anadolu Efes ise bu bölümde hücumda iki dört numara ile oynayarak, pota altında büyük bir tehdit olan Tavares’i etkisiz bıraksa da savunma konusunda aynı başarıyı gösteremedi. 2,21 boyundaki uzun yapılan fauller ile sık sık çizgiye geldi ve farkın kapanmasına izin vermedi. Çeyreğin son 3 dakikasında Real Madrid ağırlığını iyice koydu. Doncic’in oyun kuruculuğunda Tavares ve Maciulis ile sayılar üreten Madrid farkı 17 sayıya kadar çıkardı. Anadolu Efes, Derrick Brown ile cevap vermeye çalışsa da temsilcimiz son çeyreğe 60-47 geride girdi.

Son 10 dakika karşılıklı basketlerle başladı. Anadolu Efes’te Douglas hücumu ayakta tutmaya çalışsa da Real Madrid Doncic ve Carroll ile çizgiye gelerek skorlar buldu. Reyes’ten de katkılar gelince maçın son 6 dakikasına 19 sayı farkla 72-53 girildi. Maç başından beri hücumda sorun yaşayan Anadolu Efes bu bölümde de çözümler bulamadı. Real Madrid’de ise art arda gelen üçlükler farkı giderek açtı. Son bölümde ise iki takım da savunmadaki baskısını azalttı. Bu bölümde Anadolu Efes yumuşayan Real Madrid savunmasına karşı Dragic ve Dunston ile basketler bulsa da farkı kapatmaya yetmedi ve karşılaşmadan 87-68 mağlup ayrıldı.

Real Madrid’de Walter Tavares’in 14 sayı 9 ribaund ve Doncic 17 sayı 6 ribaund ve 5 asistlik performansları galibiyeti getirdi. Anadolu Efes’te Dragic’in 18 sayı 5 ribaundluk performansı mağlubiyete engel olamadı.

    Haktan Can Bayram

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here