Anadolu Efes Finale Çıktı

285
BSL
Anadolu Efes Finale Çıktı

Bugün saat 14.00 oynanan PTT Erkekler Türkiye Kupası’nda Anadolu Efes ve Darüşşakafa  karşı karşıya geldi. Sinan Erdem Spor Salonunda oynanan mücadeleyi ev sahibi ekip Anadolu Efes 90-76 yendi ve finale çıkmayı başardı. Ev sahibi ekip Anadolu Efes, böylelikle son beş yılda dördüncü kez finale yükselmeyi başardı. Anadolu Efes’in rakibi bugün akşam saat 18.00 oynanacak olan Tofaş-Beşiktaş Sompo Japan karşılaşmayla belli olacak.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Maçın ilk dakikarında Krunoslav Simon’un üç sayılık basketiyle başlayan Anadolu Efes, skoru 3-0’a getirdi. Anadolu Efes Simon ile yaptığı açılışı sürdürmeye devam ediyordu. Çeyreğin henüz 7.36 dakikasında ev sahibi ekip Anadolu Efes 9-0’lık seri yakalamış ve Daçka koçu David Blatt’a molayı aldırmıştı. Mola dönüşü Okben Ulubay’la sayı bulan Daçka skoru 9-2’ye getirdi ve oyun hareketlenmeye başladı. Çeyreğin bitimine 4.34 kala ev sahibi ekip Anadolu Efes üstünlüğü korumaya devam ediyordu ve skorda 11-9 öndeydi. Bu dakikadan sonra üst üste sayılar bulmaya başlayan Anadolu Efes 17-0 bir seri yakaladı ve çeyrek sonuna 26-9 önde girmeyi başardı. Konuk ekip Darüşşafaka son saniyelerde bulduğu basketle çeyrek skorunu belirdi. İlk çeyreği Anadolu Efes 26-11 önde bitirdi.

İkinci çeyrekte açılışı yapan ekip Bryant Dunston ile Anadolu Efes oldu ve skor 27-11’e geldi. İlerleyen dakikalarda konuk ekip Darüşşafaka hücumda ve savunmada vites arttırdı ve 0-8’lik bir seri yakaladı ve skoru 27-19’a getirdi. Ancak Anadolu Efes’in yıldız guardı Erick McCollum kaydettiği üç sayılık basketle takıma rahat bir nefes aldırdı ve skor 30-19’a geldi. Konuk ekip Darüşşafaka, ilk çeyrekte de olduğu gibi bu çeyrekte Anadolu Efes’e karşı fazla bir direnç gösteremedi ve Anadolu Efes ilk yarıyı 38-28 önde kapadı.

Üçüncü çeyreğin başlarında üst üste sayılar bulan Anadolu Efes skoru 44-28’e getirdi. Konuk ekip Darüşşafaka ise Muhammed Baygül’ün serbest atış çizgisinden bulduğu sayılarla skoru 44-30’a getirdi. Bu dakikadan sonra 0-7’lık seri yakalan konuk ekip Daçka, aradaki farkı kapatmayı başardı ve skoru 44-37’ye getirdi. Anadolu Efes’te ise Krunoslav Simon, kaydettiği üç sayılık basketle bu seriyi bozdu ve skoru 47-37’ye getirdi. İlerleyen dakikalarda oyun disiplininden kopmayan Anadolu Efes, üçüncü çeyreği 64-53’lük skor ile önde kapatmayı başardı.

Final periyotunun başlarında ise iki takımda karşılıklı kolay basket buldu ve skor 66-55’e geldi. İlerleyen dakikalarda Anadolu Efes’te direksiyonu eline alan Erick McCollum, hücumda sayılar üretmeye devam ediyor ve aradaki sayı farkını açıyordu. Maçın bitimine 7.21 kala hücumda sahyene Krunoslav Simon’da çıkınca ev sahibi ekip skoru 72-58’e getirdi. Konuk ekip Darüşşafaka ise hücumda Scottie Wilbekin’in önderliğinde sayı bulmaya başladı. İlerleyen dakikalarda Okben Ulubay ve JaJuan Johnson’da kafileye katılınca skor 81-71’e geldi. Maçın başından bu yana üstünlüğünü korumayı başaran Anadolu Efes, maç sonunda da skor üstünlüğünü korudu ve maçtan 90-76’lık skorla galip ayrıldı.

Anadolu Efes’te Krunoslav Simon 29 sayı, 4 ribaunt, 6 asist; Erick McCollum 14 sayı, 2 asist; Doğuş Balbay 14 sayı, 7 ribaunt, 4 asist ile oynadı.

Konuk ekip Darüşşafaka’da ise Scottie Wilbekin 17 sayı, 1 ribaunt, 7 asist; JaJuan Johnson 11 sayı, 11 ribaunt(Double-Double) ile mücadeleyi tamamladı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here