Air Chicago’nun Boğaları

404
Air Chicago'nun Boğaları

Geçtiğimiz sezonlarda adeta play-off’lara kalmayı unutan, yeterli performans sergileyemeyen Boğalar, bu sezona bomba gibi bir giriş yaptı. Kadrosuna Demar Derozan gibi başarıya aç ve tecrübeli bir ismi katan; Alex Caruso, Lonzo Ball gibi yükselen isimlerle sözleşme imzalayıp bir de üstüne tecrübeli koç Billy Donovan’ı ekleyen Bulls, Doğu tarafında iddialı bir konuma sahip oldu. Bakalım bu yeni transferler Chicago’yu nereye götürecek?

Geçen senelerde, özellikle Derrick Rose ve arkadaşlarından sonra hiç heyecanlanamayan bu taraftar, bu sezon kendisine United Center’da yeni bir heyecan arayacak. Billy Donovan’ın tecrübesiyle beraber daha iyi bir hale gelecek Chicago Bulls’ta takımın yeni parçaları da sezon başı itibariyle iyi performanslar sergiliyor. Örneğin Lonzo Ball asistleriyle ve bu sezon daha çok geliştirdiği şut performansıyla iyi iş çıkarıyor. Demar Derozan ise son 5 maça bakarsak MVP seviyesinde oynuyor ve sahanın her köşesine katkı sağlıyor. Eğer işler bu şekilde giderse sezon sonu gerçekten heyecanlı görünüyor ve iyi işlere sahne olacak gibi duruyor.

Chicago için en kilit unsur ise benchten gelen oyuncuların performansı olacak; ki şüphesiz NBA’de en belirleyici unsurlardan birisi bench katkısıdır. Zaten bazı maçlara bakarsak yedek oyuncuların performansıyla oyun kazanıldığını bile görebiliriz. Bu bağlamda yedekte Alex Caruso, Derrick Jones gibi isimleri bulunduran Boğalar, bu bakımdan hayli şanslı görünüyor. Bu isimler iyi katkı verirse play-off’lara girmeleri ve başarı elde etmeleri kesin gibi diyebiliriz.

Hazır play-off demişken doğunun da koşulları bu sezonda bir hayli zorlayıcı olacak gibi duruyor ama tabii ki Chicago için de elverişli koşullar da yok değil. Örneğin Millwaukee Bucks hiç iyi başlamadı ve iyileşecek gibi de görünmüyor. Öte yandan Brooklyn Nets ise Kyrie Irving’in aşı karşıtlığı yüzünden pek de iyi bir uyum yakalayamamış gibi gözüküyor. Bakalım bu elverişli koşullar Bulls’a yarayabilecek mi? Bakalım Bulls iyi bir uyum gösterip, bu uyumu devam ettirerek uzak şampiyonluk hayallerini yakınlara taşıyabilecek mi? Hep birlikte göreceğiz.

Alp Kerim Uslu

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz