A Milli Basketbol Takımımızın Hazırlık Maçlarındaki Performansı

309
A Milli Basketbol Takımımızın Hazırlık Maçlarındaki Performansı
A Milli Basketbol Takımımızın Hazırlık Maçlarındaki Performansı

Türkiye Milli Basketbol Takımı Hazırlık Maçlarındaki Performansı

Türkiye Milli Basketbol Takımımız Eurobasket 2015 için farklı ülkelerde hazırlık maçları ile kadroyu belirlemeye çalışıyor. İlk hazırlık turnuvasını Türkiye’de Abdi İpekçi Salonu’nda yaptı. Bu turnuvada Milli Takımımız 3 ülke ile karşılaştı ve bütün maçlardan galip ayrıldı. Türkiye turnuvada ilk olarak Bosna Hersek ile karşılaştı. Bu maçtan 66-58 galip ayrıldı. Boby Dixon ,10 sayısı ile takımımıza galibiyeti getirdi. Bosna Hersek maçında süre olan bütün oyuncularımız sayı buldu.Turnuvada ki ikinci maçımızda ise Tunus ile karşılaştık. Milli takımımız , Tunus’u 26 sayı farkla 76-50 kazanmayı bildi. Takımımız etkili savunması bu maçı kazanmamızdaki en önemli unsur oldu. Turnuvanın son maçında Türkiye, Yunanistan ile zorlu bir maç oynadı. Turnuvanın son maçı oldukça çekişmeli geçti. Son çeyreğe kadar eşitlikle girildi ve dördüncü çeyrekte etkili bir oyun oynayan Milli Takımımız maçtan 73-64 galip ayrıldı. Maçta Semih Erden etkili bir performans ortaya koydu. Bu turnuvadan da anlaşıldığı gibi Milli takımımız maç sonuna kadar savunmasından vazgeçmemelidir.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Eurobasket A Milli Basketbol Takımı
Eurobasket A Milli Basketbol Takımı

İkinci Hazırlık Turnuvamız Litvanya’da düzenlendi. Litvanya’da düzenlenen Huawei Cup’ta Türkiye dahil 4 takım katıldı. (Litvanya,Hırvatistan,Makedonya) Türkiye Turnuvada üç maça çıktı ve 2 mağlubiyet 1 galibiyet aldı. Bu maçların ilkinde Türkiye, Litvanya’ya 86-74 yenildi. Litvanya karşısında istediğimiz savunmayı ve dış atışlardan yakaladığımız kötü yüzde ile maçı kaybetti. Turnuvanın ikinci maçında ise Türkiye , Hırvatistan’a 74-66 kaybetti. Türkiye son maçta Makedonya ile karşılaştı ve maçtan 68-85 galip ayrıldı. Turnuva boyunca dış atış yüzdemiz hep düşük kaldı ve istediğimiz, arzuladığımız savunmayı yapamadık .

Bir sonraki turnuva için Milli Takımımız Almanya’ya geçti ve Süper Cup’a katıldı. Türkiye Milli Takımımız ilk maçını Polanya ile oynadı ve maçtan 83-73 mağlup ayrıldı. Maça Cedi Osman’ın sakatlığı damga vurdu. Türkiye maçı Cedi Osman sakatlanana kadar çok iyi götürüyordu. Cedi sakatlandıktan sonra takım düşüşe geçti ve maçtan mağlup ayrıldı. Cedi Osman’ın maçtan sonra MR çekildi ve bileğinde kısmi yırtık oluştuğu ortaya çıktı.1 hafta dinlendirilecek olan Cedi Osman , Eurobasket 2015’ e yetişicek. Eurobasket 2015 kadar 5 hazırlık maç daha yapacak olan Milli takımımız; Letonya,Almanya,Litvanya,Yunanistan ve Hollanda ile karşılacak. Tüm hazırlık maçları Ntv Spor’dan canlı olarak yayınlanacak.

Hazırlık Maçlarının Değerlendirmesi

Türkiye Milli takımımız oynadığı hazırlık maçlarında 4 galibiyet 3 mağlubiyet aldı. Kazandığımız maçlarda dış şut yüzdemiz bize galibiyetlere taşıdı. Yaptığımız savunmanın süresi arttıkça bizim maçı kazanma şansımız artıyor .Kazandığımız 4 maçta da bu savunmamızı rakiplere karşı iyi gösterdik. Kaybettiğimiz 2 maçta ne istediğimiz savunmayı yapabildik ne de istediğimiz şutları sokabildik. Takımımız kader anlarında kötü toplar kullanıyor ve bizim Ersan İlyasova ve Sinan Güler’den sayı bulmamız çok önemli olacak. Maç içerisinde bir de lider oyuncu bulmamız gerekiyor. Geçen senelerde Emir Preldzic bunu çok iyi yapabiliyordu ama henüz Dixon bunu başarabilmiş değil. Boby Dixon kendine güvendiği anlarda çok iyi oynuyor ve çok iyi toplar sokuyor. Maç içerisinde güvencini asla kaybetmemeli. Gençlerimiz şuanda iyi durumdalar. Cedi , Furkan Aldemir ve Kenan iyi performanslar sergiliyorlar. Furkan Aldemir her geçen maçta performansı artıyor. Semih Erden’in hırsı devam etmeli ve daha fazla top kullanması gerekiyor. Melih Mahmutoğlu şutlarını çok geliştirmiş durumda ama gereğinden fazla şut kullanmaması gerekiyor.

Türkiye Basketbol Milli Takımımıza geri kalan hazırlık maçlarında ve Eurobasket 2015’te başarılar dilerim.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here