Toronto, Jasikevicius ile görüştü

312
Toronto Raptors
Toronto, Jasikevicius ile görüştü

NBA takımlarından Toronto Raptors, Zalgiris Kaunas’ın başantrenörü Sarunas Jasikevicius’u takımın başına getirmek için görüşmelerde bulundu.

ESPN kaynaklı habere göre; Dwane Casey ile yolların ayrılmasının ardından Toronto Raptors’ın başkanı Masai Ujiri, Toronto Raptors’ın koçluk görevi için THY EuroLeague’de müthiş bir sezonu geride bırakan Zalgiris’in başantrenörü Sarunas Jasikevicius ile görüştü.

42 yaşındaki Jasikevicius, teklifi kabul etmesi halinde bir NBA takımını çalıştıran ilk Litvanyalı koç olacak. Sarunas Jasikevicius, Turkish Airlines EuroLeague’de Zalgiris Kaunas’ı 1999 yılından sonra ilk kez Final Four’a taşıdı ve Belgrad’da da CSKA Moskova galibiyeti sonrası turnuvayı üçüncü olarak tamamladı.

Sınırlı bütçesiyle THY EuroLeague’de destan yazan Zalgiris geçtiğimiz yaz koç Saras’ı kadrosunda tutmak için çok uğraşmış, Litvanyalı antrenörü tarihinin en çok kazanan koçu yaparak yeni bir sözleşmeye ikna etmişti. Ancak bu sefer takımda kalması oldukça zor gözüküyor.

Sarunas Jasikevicius, oyunculuk döneminde 2005-07 yılları arasında Indiana Pacers ve Golden State Warriors formaları ile NBA’de mücadele etmişti.

Koçluk kariyerinin henüz başlangıcında olan Sarunas Jasikevicius, şimdiden Avrupa’nın en iyi koçlarından biri ve Litvanyalı efsanenin ismi, Avrupa’nın bir çok dev kulübüyle de ciddi şekilde anılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.