Fenerbahçe Forma Numarasını Belirledi

410
Fenerbahçe
Fenerbahçe Forma Numarasını Belirledi

THY Euroleague takımlarından Fenerbahçe Doğuş, sezon sonu Euroleague Final-Four’da Real Madrid’e kaybederek Euroleague şampiyonluğunu elinden kaçırmıştı. 2017-18 Euroleague sezonun ikincilikle bitiren Fenerbahçe, genel başkanının değişim sürecinden sonra ve başa Ali Koç’un gelmesi durumundan dolayı yaz dönemi transfer döneminde transferlerine önem vermeye başlamıştı.

Transfer dönenimin başlarında takımdan Wanamaker’ı gönderen Fenerbahçe, Wanamaker’ın yerini doldurmak için arayışlara girmişti. Gözünü NBA’e diken Fenerbahçe scoutları, oyun kurucu pozisyonunda oynayan ve Los Angeles Lakers forması giyen Tyler Ennis’i kadrosuna katmayı başarmıştı.

Transferlerine dur durak bilmeyen ve kadrosuna rotasyon oyuncular arama peşinde koşan Fenerbahçe, uzun rotasyonun da ise San Antonio Spurs’ten Joffrey Lauvergne’i kadrosuna kattı.

Bugünler de ise yeni transferlerin giyeceğini forma numarası belli oldu. Los Angeles Lakers’ta 10 numaralı formayı terleten Tyler Ennis, yeni sezon da 11 numaralı formayı giyeceğini açıkladı. Gittiği takımlarda genelde 77 numaralı formayı tercih eden Lauvergne, yine çizgisini bozmadan 77 numaralı formayı giyeceğini açıkladı.

Tyler Ennis, Los Angeles Lakers forması giyerken 54 maça çıktı ve 4.1 sayı, 1.8 ribaund, 1.9 asist ile oynarken Joffrey Lauvergne ise San Antonio Spurs formasıyla 55 maça çıktı ve 4.1 sayı, 3.1 ribaund, 0.7 asist ortalamaları ile oynadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.