Ergin Ataman’dan Flaş İddia

634
BSL
Ergin Ataman'dan Flaş İddia

Anadolu Efes’in tecrübeli koçu Ergin Ataman, geçtiğimiz hafta BSL’de oynanan Banvit – Fenerbahçe Doğuş maçında koç Obradovic ile Melih Mahmutoğlu arasında yaşanan tokat olayı ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. (Olayın videosu ve Obradovic’in açıklaması için tıklayınız.)

Ergin Ataman, Fenerbahçe Doğuş’un kaptanı Melih Mahmutoğlu’nun menajerinin, kendisini arayarak Melih’in Efes’e gelmek istediğini söylediğini iddia etti.

Konu ile ilgili olarak Ataman yaptığı açıklamada; ” Basketbol A Milli Takım antrenörlüğünden uzaklaştırılmama kadar konuşulmuş bir konu ve sonunda 75 bin TL ceza verildi. Sonuçta bu harekete maruz kalan çocuk da A Milli Takım kaptanı.

Melih’in babasının, tokat olayından sonra kendi Facebook hesabında yazdıkları ortada. Bu çocuğun menajerlerinin olaydan hemen 1 gün sonra beni arayıp, “Çocuk Fenerbahçe’den ayrılmak istiyor. Efes’e alır mısın?” dedikleri, benim de, “Hayır. Kesinlikle. Böyle bir olaydan ötürü bir oyuncuyu almam. Ancak serbest kalırsa, serbest kaldığı gün normal bir oyuncu olarak düşünebilirim” dediğim ortada.

Ben her şeyde açık ve netim. Burada demek bir olay var ki, bir olay var. Ama bu olay kapatılıyor. Ve diyorum ki aynı şeyi ben yapmış olsam ne olurdu? Ben buna üzülüyorum. Söz konusu durum Obradovic’in, Avrupa’nın 1 numarası olduğu gerçeğini değiştirmez. Ama kuralların, yönetmeliklerin, herkes için eşit olması gerektiğini düşünüyorum. ” ifadelerini kullandı.

Ergin Ataman’ın açıklamasında bahsettiği, Melih Mahmutoğlu’nun babasının Facebook paylaşımı:

BSL
Ergin Ataman’dan Flaş İddia

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.