Ergin Ataman: “Galatasaray’ın başkanlığına aday olacağım.”

270
Ergin Ataman
Ergin Ataman: "Galatasaray'ın başkanlığına aday olacağım."

Spor Hikayeleri adlı programa konuk olan Anadolu Efes koçu Ergin Ataman, eski takımı ve taraftarı olduğu Galatasaray hakkında gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

Ergin Ataman, yönetimi sert bir dille eleştirirken, hedefinin ilerleyen yıllarda Galatasaray Spor Kulübü başkanlığı olduğunu açıkladı.

Tecrübeli koç Ataman; ” 3 milyon dolarlık bir bütçe ile Avrupa’da hangi kupada olursanız olun hedefe, başarıya ulaşamazsınız. Fenerbahçe’nin oyuncu bütçesi 30 milyon dolarken Galatasaray’ın bütçesi 3 milyon dolar olamaz.

2026 yılında Galatasaray’daki 10. yılım dolacak ve inşallah 2026’da başkanlığa aday olacağım. Neden aday olacağım? Çünkü Galatasaray’ın sadece bir futbol kulübü olmadığı, diğer branşlarda da diğer kulüpler gibi, ezeli rakibimiz gibi bir kulüp olması gerektiğini ve bununla ilgili kaynak yaratılması gerektiğini düşünüyorum.

Bir taraftan da Anadolu Efes’in teknik direktörü olarak Galatasaray’ın rakibiyim ama bir Galatasaraylı olarak bu durumdan üzüntülüyüm. İnşallah o zamana kadar bu şekilde devam etmez. Sekiz sene içinde iki milyon, üç milyon bütçelerle Allah korusun takım kümeye bile düşebilir. ” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.