Bogdanovic: “NBA’de kendimi iyi hissediyorum”

340
NBA
Bogdanovic: "NBA'de kendimi iyi hissediyorum"

Sacramento Kings’li Bogdan Bogdanovic takımının New Orleans Pelicans mücadelesinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Avrupa basketboluyla NBA’in benzerliklerinden farklarına, All-Star hafta sonundaki çaylak maçına seçilmesinden geçiş dönemini nasıl atlattığına ve gelecek sezon yapılacak drafta üst sıralarda seçilmesi beklenen Luka Doncic’e pek çok konuya değindi:

“Avrupa’yla NBA’deki oyun tarzları çok farklı. Burası çok daha özgür. Yeteneklerini göstermen için çok daha fazla alan bırakılıyor. Avrupa daha takım basketbolu odaklı, orada bir hatalar oyunu oynanıyor. Başka türlü bir baskı var.”

“Avrupa basketbolu NBA’i örnek alıyor. Daha çok NBA gibi olmaya çalışıyor. Bu sebeple maç sayısı artırıldı. Bazen haftada üç maç oynuyorduk. Bu değişiklikler, NBA’e alışmamda bana yardımcı oldu.”

“Çaylaklar maçına seçildiğime şaşırdım. Umuyordum ama şimdi çok mutlu ve heyecanlıyım. Gerçekten inanılmaz, ülkemi ve takımımı temsil edeceğim. Harika olacak.”

“Bence Luka Doncic NBA’de başarılı olacak. İnanılmaz bir yeteneği var. 2018 draft’ında ilk sıradan seçilir mi bilmiyorum. O yaş grubunda hem en yetenekli hem en tecrübeli oyuncu.”

“NBA’e alıştım artık. Kendimi iyi hissediyorum. Maç temposuna da zaten geçen sezondan alışkındım. Fenerbahçe’deki son sezonum bu geçişi yapmama yardımcı oldu.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.