Bobby Dixon: “Herkes şampiyonu yenmek istiyor.”

573
Bobby Dixon:
Bobby Dixon: "Herkes şampiyonu yenmek istiyor."

Fenerbahçe Doğuş’un yıldız oyun kurucusu Bobby Dixon, THY Euroleague’deki Olympiakos mağlubiyetinin ardından açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Doğuş guardı Bobby Dixon, dün Olympiakos ile oynanan maçta takımının en skorer oyuncusu oldu ancak onun performansı farklı mağlubiyeti önlemeye yetmedi.

Kendi performansına değinen Dixon, “Sakatlıktan döndüğümden bu yana en iyi maçımı çıkardığım doğru ancak maçı kaybettik ve bu performansın bir önemi yok,” şeklinde konuştu.

Mağlubiyetin sebepleriyle ilgili de konuşan yıldız oyuncu, “Yumuşak başladık. Erken bir ritm buldular. Farkı açmaya başladılar. Bütün maç geri dönmeye çalıştık ama onlar özgüven bulmuşlardı. Üçlük kaçırmadılar. Eğer rakip takım böyle başlarsa tabii kaybediyorsunuz,” ifadelerini kullandı.

Kendilerini bu maçın ne kadar etkilediği sorulan Dixon, “Bu yalnızca bir maç. Son haftalarda farklı mağlubiyetler almışlardı. Bu yüzden maça hayli odaklanmış biçimde çıktılar ve yapmaları gerekeni yaptılar,” yanıtını verdi.

Dixon, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Bu mağlubiyetten, maça yumuşak başlayamayacağımızı öğrendik. Savunmada çok sert başlamamız gerekiyor. Bu sezon her takım bize karşı varını yoğunu ortaya koyuyor. Şampiyonluğu korumak istiyoruz, herkes de şampiyonu yenmek istiyor.”

Son olarak takım içindeki rolüyle ilgili de konuşan Bobby Dixon, “Ben her zaman ne yapmam gerekiyorsa onu yapmaya çalışıyorum. Takımım o an ne yapmama ihtiyaç duyuyorsa, onu yapmak istiyorum. Her şeyi yapabilirim,” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.